Kilka pytań przed zakupem Qnap TS-233

U

Usunięty użytkownik CiemPL

Guest
Część chce kupić Qnap TS-233 wcześniej chciałem kupić WD cloud EX2 i naczytałem się trochę złych opinii i polityka firmy jest taka że pewnego w 2026 nie będzie już do tego dostępu zdalnego... ale to nie o tym...
1: Czy dysk Seagate ironwolf pro 8TB ST4000NE0025 będzie działał w urządzeniu ... Czy lepiej kupować kompatybilne dyski? Chodź nie wiem jaka jest różnica między nimi?

Że zdalnego dostępu chce korzystać w 90% + inni użytkownicy z różnych miejsc Świata... Czy to wszystko jest do zrobienia bez problemu by to działało? Czy urządzenie powinno być wyłączane jak nie będzie się z niego korzystać czy powinno działać 24/7? Czy jak zrobię Ride1 + migawki dane będą bezpieczne? Jestem w tym zielony ale myślę że dzięki waszej pomocy oraz tematom na forum ogarnę to :) Mam nadzieję że Qunap nie wyłączy zdalnego dostępu za jakiś czas bo tego się boję ...
 
Czy jak zrobię Ride1 + migawki dane będą bezpieczne?
RAID1 jak już.
Napisz co dla ciebie znaczy bezpieczne bo w zależności od definicji odpowiedź to TAK lub NIE.

Że zdalnego dostępu chce korzystać w 90% + inni użytkownicy z różnych miejsc Świata...
polityka firmy jest taka że pewnego w 2026 nie będzie już do tego dostępu zdalnego...
Chodzi o myqnapcloud? Jeśli tak to stawiasz vpn na Qnapie i masz w dupce co sobie Qnap wymyśli ze swoimi usługami.
Czy to wszystko jest do zrobienia bez problemu by to działało?
Wypisz konkretnie co chcesz osiągnąć np. 1. Dostęp zdalny z każdego miejsca na świecie (dostęp do wszystkich aplikacji i danych na urządzeniu). itd.
Czy urządzenie powinno być wyłączane jak nie będzie się z niego korzystać czy powinno działać 24/7?
Takie pytania wywołują tutaj wojny ;) Ja jestem zdania ze po to są nasy żeby działały 24/7 - tym bardziej że sam z niego nie korzystasz a raczej nie chcesz biegać do nasa żeby go włączyć bo wujek z ameryki chce film obejrzeć.

1: Czy dysk Seagate ironwolf pro 8TB ST4000NE0025 będzie działał w urządzeniu ... Czy lepiej kupować kompatybilne dyski? Chodź nie wiem jaka jest różnica między nimi?
Nie jest na liście kompatybilności więc producent nie gwarantuje poprawnego działania co znaczy że może działać bezproblemowo - jeśli nikt inny nie testował takiej kombinacji (nas + dysk) to możesz być testerem :)
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
RAID1 jak już.
Napisz co dla ciebie znaczy bezpieczne bo w zależności od definicji odpowiedź to TAK lub NIE.



Chodzi o myqnapcloud? Jeśli tak to stawiasz vpn na Qnapie i masz w dupce co sobie Qnap wymyśli ze swoimi usługami.

Wypisz konkretnie co chcesz osiągnąć np. 1. Dostęp zdalny z każdego miejsca na świecie (dostęp do wszystkich aplikacji i danych na urządzeniu). itd.

Takie pytania wywołują tutaj wojny ;) Ja jestem zdania ze po to są nasy żeby działały 24/7 - tym bardziej że sam z niego nie korzystasz a raczej nie chcesz biegać do nasa żeby go włączyć bo wujek z ameryki chce film obejrzeć.


Nie jest na liście kompatybilności więc producent nie gwarantuje poprawnego działania co znaczy że może działać bezproblemowo - jeśli nikt inny nie testował takiej kombinacji (nas + dysk) to możesz być testerem :)
Chodzi mi o dostęp zdalny do filmów i zdjęć nie musi być dostęp do ustawień itp... To mogę mieć z sieci w domu ... byle zdałby był do zdjęć i filmów które będę wrzucał z telefonu ... Te dyski 4GB są używane mają 200 godzin około pracy ... niby pracowały w Qunap....
 
Here we go again!

Część chce kupić Qnap TS-233
To model BIEDA - ostrzegamy!
wcześniej chciałem kupić WD cloud EX2 i naczytałem się trochę złych opinii i polityka firmy jest taka że pewnego w 2026 nie będzie już do tego dostępu zdalnego
do WD clouda ? fascynująca historia.
1: Czy dysk Seagate ironwolf pro 8TB ST4000NE0025 będzie działał w urządzeniu ...
To dysk 4 TB (a nie 8 TB), nie ma go na liście zgodności ( i z tego co widzę , seagate go wycofał z sprzedaży). Chcesz pchać się w bagno ? Nikt ci nie broni, support qnap powie że dysk nie wspierany - wymień dyski i wtedy popatrzymy.
Czy lepiej kupować kompatybilne dyski? Chodź nie wiem jaka jest różnica między nimi?
Jeśli nie boisz się ryzyka , to bierzesz dyski spoza listy (ale lepiej mieć kopię zapasową danych z tych dysków).
W przeciwnym wypadku , bierzesz dyski z listy.

Że zdalnego dostępu chce korzystać w 90% + inni użytkownicy z różnych miejsc Świata...
Czyli NAS ma chodzić 24/7 - spoko , to lubię.

Czy to wszystko jest do zrobienia bez problemu by to działało?
QNAP nie ma z tym problemu - problemem najczęściej jest SIEĆ LOKALNA gdzie QNAP pracuje. Masz PUBLICZNY adres IP ? (ten temat jest poruszany tyle raz na forum że szkoda gadać).

Czy urządzenie powinno być wyłączane jak nie będzie się z niego korzystać czy powinno działać 24/7?
Skoro maja z niego korzystać ludzie z całego świata (jakiś sęp nie napisał jakie kraje ...) to raczej będzie włączony 24/7/365 ? No chyba że będziesz włączał nasa o 3 na ranem dla wujka z Chin ?

Czy jak zrobię Ride1 + migawki dane będą bezpieczne?
Ride1 ? Coś nowego - masz na myśli RAID1 ? Moim zdaniem dla filmów (w sensie Jurrasic Park) , mija się z celem - ale to wymaga analizy ( i znowu mało informacji).

Jestem w tym zielony ale myślę że dzięki waszej pomocy oraz tematom na forum ogarnę to
@kaktus - konkurencja ci rośnie ! goń ! :D :D

Mam nadzieję że Qunap nie wyłączy zdalnego dostępu za jakiś czas bo tego się boję ...
QNAP .. no dobra pieszczotliwie kanapa ;P
To byłby strzał w kolano i to taki gruby - a nawet jeśli .. to zawsze można zrobić ręcznie :p
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Kupiłem Tego TS-233 myślę że do moich potrzeb wystarczy żeby wgrać parę zdjęć z telefonu na droższy narażone mnie nie stać... nie mogłem znaleźć tych dysków z listy więc kupiłem
Dysk WD WD40EFAX 4TB HDD myślę że będzie taki jak z listy ... nie wiem czym się może różnić ... na tą chwilę czekam na urządzenie jutro będę ogarniał ... nie wiem jaki mam IP mam światłowód z Orange i funbox 6 ... jak będą problemy będę na bieżąco szukał jak nie znajdę będę pisał :)
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. myqnapcloud
  2. zdalny dostęp
  3. dysk ssd
  4. https://forum.qnap.net.pl/threads/kilka-pyta%C5%84-przed-zakupem-qnap-ts-233.40759/
  5. 233
  6. migawki