Pomoc klatkowanie na początku / podczas ogladania filmu

bigiel

Nowy użytkownik
Noobie
20 Luty 2017
2
2
3
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Hej,

Na początek dodam, że nie wiem gdzie dokładnie napisać ten temat więc dodaje go tutaj, jeżeli nie ten dział to proszę o przeniesienie.

Mam problem z klatkowaniem na początku / podczas oglądania filmu po sieci z innego PC.
Serwer głównie robi mi za dysk sieciowy i przechowalnie filmów, zdjęć. Dyski są w konfiguracji macierzy raid 1.

Prawie każdy film 4K (z kamerki Gopro) z serwera po sieci się tnie, filmy FHD (do 4GB) podobnie ale tutaj występuje to czasami na początku filmu i później jest ok, czasami na końcu, a czasami w środku. Jak odpalam na kompie film nic, więc nie jest to wina słabego PC (bo i taki nie jest). Na drugim kompie w sieci niestety 4K nie ruszy ale w przypadku FHD jest podobnie.
Serwer obecnie jest podłączony bezpośrednio do router i tak samo PC. Testowałem z pożyczonym switchem którego podłączyłem najpierw do PC i serwera a dopiero po tym do routera, aby wykluczyć dławienie routera - minimalnie lepiej.

Wygląda mi to jakby sieć miała jakiś "lejek" ale nie wiem jak to zdiagnozować. Pliki jak kopiuje po sieci wydaje mi się że lecą normalnie. Zauważyłem również, że dzieje się to prawie zawsze po dłuższej małej aktywności (np. nikogo nie ma w domu parę dni, po powrocie chce coś odpalić to troszkę mu zajmuje rozbujanie się).

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0154 Build 20170413
Model serwera: QNAP TS-251+ / 8 GB ram / 2x 3TB WD Red WD30EFRX

Jakieś pomysły?
Odpowiedz przyszła z czasem, po dość długiej walce i pomocy Help Desku QNAP problem okazał się dość mało skomplikowany. Zintegrowana karta sieciowa komputera mimo tego że nie miała skoków latency w grach czy podczas oglądaniu filmów w 4K z YT, to przy przesyłaniu dużych pakietów danych z NASa bezpośrednio do komputera "dławiła" się, a raczej część pakietów nie dochodziła. Stąd też zrywało mi filmy i wyglądało to jakby się bufforował co jakiś czas.

Dołożyłem zwykłą kartę sieciową do komputera, starą wyłączyłem i do tej pory wszystko działa bez większego problemu.

Temat uznaję za zamknięty.
 
  • Lubię to
Reakcje: zgoneq

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. film z gopro tnie na komputerze