Pomoc KODI - niezależnie od wtyczki wideo tylko "undetermined - stereo"

axid

Nowy użytkownik
Noobie
16 Grudzień 2016
6
0
1
42
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witam,

Powoli poznając funkcjonalność mojego qnapa spotkałem się z małym oporem z jego strony. Pomimo, jak mi się wydaje, prawidłowej konfiguracji ustawień dźwięku w KODI, nie udaje mi się uzyskać dźwięku DTS lub Dolby Digital na amplitunerze. Zauważyłem, że w ustawieniach dźwięku i napisów, podczas odtwarzania materiałów ścieżka dźwiękowa jest określona "Undetermined - Stereo" np. odtwarzając film z wtyczki youtube, który z youtube w TV przechodzi do amplitunera w Dolby Digital. Poradzicie coś? Podłączenie qnapa z tv poprzez amplituner po hdmi z włączonym ARC.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3
Model serwera: QNAP ts-251a
 
Zauważyłem, że w ustawieniach dźwięku i napisów, podczas odtwarzania materiałów ścieżka dźwiękowa jest określona "Undetermined - Stereo" np. odtwarzając film z wtyczki youtube, który z youtube w TV przechodzi do amplitunera w Dolby Digital.
Być może Twój TV zamienia dźwięk Stereo w Dolby ProLogic.
Generalnie idea jest zupełnie odwrotna amplitunerów i transportu do nich dźwięku. Dźwięk powinieneś dostarczyć w formie oryginalnej (stereo) do amplitunera, jednak amplituner powinien domyślnie konwertować taki typ dźwięku na Dolby ProLogic. A jeśli pojawi się źródło Pass-through dźwięku Dolby i DTS to naturalnie amplituner powinien zignorować Twoją preferencje konwertowanego dźwięku ProLogic i odtworzyć go ze źródla Pass-through.

Zawsze dostarczaj dźwięk w oryginalnej formie a w amplitunerze na tym wejściu ustaw profil ProLogic. Kiedy przyjdzie dźwięk pass-through sam się przełączy na Dolby czy DTS.

Temat uznaje za rozwiązany :)
 
Niestety Twojej odpowiedzi nie mogę uznać za rozwiązanie problemu.

Mam ustawiony ProLogic i naturalnym jest to, że aplituner przełącza się z innych źródeł na DTS/DOLBY. Nazwa urządzenia w KODI to nazwa mojego amplitunera. Niezrozumiałym jest dla mnie to, że przy odtwarzaniu tego samego materiału z youtube poprzez aplikacje wbudowana w TV jest dolby digital, a poprzez aplikacje youtube w KODI nie ma dolby digital - tylko PCM. Próbuję zlokalizować gdzie jest powód okrajania źródła przez KODI.
 
Niezrozumiałym jest dla mnie to, że przy odtwarzaniu tego samego materiału z youtube poprzez aplikacje wbudowana w TV jest dolby digital, a poprzez aplikacje youtube w KODI nie ma dolby digital - tylko PCM. Próbuję zlokalizować gdzie jest powód okrajania źródła przez KODI.
Nigdzie nie ma przyczyny. Przecież dźwięk w Youtube jest stereo a nie Dolby. Prawda?
A to Twój TV niepotrzebnie ten dźwięk konwertuje na Dolby. A powinien się tym zająć amplituner - przecież po to go masz. I jeśli to jest dobry amplituner to na bank ze stereo zrobi Dolby ProLogic.

I zapomnij o marketingowym szajsu Samsunga. Taki masz TV? :) Czy jakiś znowu inny producent wpadł na pomysł aby pchać dźwięk po wyjściu cyfrowym do AVR skonwertowany do ProLogic?

Po za tym idea pchania dźwięku z TV do amplitunera jest również zupełnie odwrotna.
Źródła dźwięku i obrazu mają iść do przełącznika audio/video (AVR - Audio Video Receiver) - potocznie zwanego amplitunerem. Amplituner ma dbać o dostarczenie obrazu na wyświetlacz a sam ma się zająć obróbką dźwięku. De facto AVR ma być przełącznikiem Twoich wejść źródłowych.

U Ciebie jest to odwrotnie. Pchasz dźwięk z TV do AVR'a - powinieneś tak robić tylko i wyłącznie kiedy używasz stacji naziemnych z wbudowanego w TV tunera.
 
Przecież dźwięk w Youtube jest stereo a nie Dolby. Prawda?

Dlaczego zatem odtwarzając filmy testowe Dolby Digital na wbudowanym w TV youtube amplituner od razu to wyłapuje i wyświetla rodzaj kodeka? Powtórzę, że takie rozpoznanie nie występuje kiedy próbuję odtworzyć ten sam materiał przez wtyczkę youtube w KODI.
 
Dlaczego zatem odtwarzając filmy testowe Dolby Digital na wbudowanym w TV youtube amplituner od razu to wyłapuje i wyświetla rodzaj kodeka? Powtórzę, że takie rozpoznanie nie występuje kiedy próbuję odtworzyć ten sam materiał przez wtyczkę youtube w KODI.
Ileż razy będę powtarzać. Na YouTube nie ma filmów Dolby!

Przecież dźwięk w Youtube jest stereo a nie Dolby. Prawda?
A to Twój TV niepotrzebnie ten dźwięk konwertuje na Dolby. A powinien się tym zająć amplituner - przecież po to go masz. I jeśli to jest dobry amplituner to na bank ze stereo zrobi Dolby ProLogic.
Czytasz ze zrozumieniem?
 
Dlaczego zatem odtwarzając filmy testowe Dolby Digital na wbudowanym w TV youtube amplituner od razu to wyłapuje i wyświetla rodzaj kodeka? Powtórzę, że takie rozpoznanie nie występuje kiedy próbuję odtworzyć ten sam materiał przez wtyczkę youtube w KODI.
Ileż razy będę powtarzać. Na YouTube nie ma filmów Dolby!

Przecież dźwięk w Youtube jest stereo a nie Dolby. Prawda?
A to Twój TV niepotrzebnie ten dźwięk konwertuje na Dolby. A powinien się tym zająć amplituner - przecież po to go masz. I jeśli to jest dobry amplituner to na bank ze stereo zrobi Dolby ProLogic.
Czytasz ze zrozumieniem?

Co do Dolby na youtube, to zgodzę się z Tobą połowicznie - na wtyczce youtube KODI ich nie ma. Na youtube bezpośrednio są. Spróbuj sam, a zobaczysz ;)

Przy ustawieniach, które mam wprowadzone dźwięk zostaje w amplitunerze. Nie jest tak jak piszesz, że idzie do TV i z niego wraca. Obawiam się, że piszemy o różnych przypadkach.

Pozdrawiam
 
Co do Dolby na youtube, to zgodzę się z Tobą połowicznie - na wtyczce youtube KODI ich nie ma. Na youtube bezpośrednio są. Spróbuj sam, a zobaczysz ;)
No to chyba będziesz musiał się zgodzić:
Does YouTube support proper output of DTS encoded files?
Does YouTube support proper output of DTS encoded files?
...
While you can get 5.1 sound from videos on YouTube, you are not actually sourcing 5.1 DTS data, or Dolby Digtal for the matter.
...
The current solution that gives 5.1 output but doesn't actually source 5.1 input is up-conversion (Dolby Pro Logic II)
Zamykamy temat.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/kodi-niezale%C5%BCnie-od-wtyczki-wideo-tylko-undetermined-stereo.21277/