Pomoc Kolejna aktualizacja i kolejne pogorszenie pracy

drQwerty

Passing Basics
Beginner
12 Listopad 2011
26
5
3
58
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Szanowni Fachowcy i Ludzie Doświadczeni,

Od kilku aktualizacji obserwuję, że mój Qnap działa coraz gorzej.
Zaczęło się tak z pięć aktualizacji temu. Wszystko przebiegło dobrze za wyjątkiem tego, że NAS sam nie chciał sprawdzać dostępności aktualizacji. Oznajmiał:

Kod:
 Firmware upgrade can't be performed. Please check network connection or uprade it manually.

Wszystkie usługi działały jak trzeba, więc pomyślałem, że może namieszałem coś z wirtualnym switchem, ale nie miałem za bardzo czasu wnikać, więc odtąd upgrade robiłem ręcznie.

No ale po ostatniej aktualizacji nie dość że nie uruchomiły się wszystkie pagiety/usługi, to po uruchomieniu ręcznym nie wszstko działało. Np download station niby chodziło, ale kliknięcie na jego ikonę otwierało okno z komunikatem:

Kod:
The requested URL /downloadstation/ was not found on this server.

Photo station coś próbuje otwierać, ale miele bez skutku, gdzieś w tle pokazuje 'Read data fail' i nie wyświetla niczego. Poprzez File Station wszystko jest widoczne.
Zainstalowałem od nowa ostatnią aktualizację TS-X51_20190316-4.3.6.0883, ale efekt ten sam.

Jakieś podpowiedzi?

Pozdrawiam,
drQwerty

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0883 Build 20190316
Model serwera: QNAP TS-251
 
Nie. Pytam najpierw tutaj.

--edit--

Zrobiłem zgłoszenie.

--edit 24.03--

Odpowiedzieli. Zalecili przeinstalować pakiety ręcznie, ściągnowszy z ich serwera.
Co ciekawe, są już pakiety dla firmware'u 4.4 i początkowo wziąłem je przez nieuwagę.
Ściągnąłem właściwe, zainstalowałem, działa.
Pozostał jeszcze problem z niemożnością aktualizacji firmware innej niż ręczna.

--edit 24.03--

No, no, robi się ciekawie. Ten problem z aktualizacją to może być malware. Support w akcji przez pomoc zdalną.
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko
Skończyło się zgłoszeniem do pomocy technicznej. Malware. Problem prawdopodobnie został wyeliminowany po trzech sesjach zdalnej pomocy, choć dalej nie wiem dlaczego mój publiczny IP ląduje na banliście dość regularnie.