Pomoc Konfiguracja SIECI - Brama przez WLAN

kriscross1985

Nowy użytkownik
Noobie
25 Czerwiec 2015
8
2
3
36
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam,
Chciałbym ustawić połączenie Wifi jako główne dla Qnapa TS-251+. W chwili obecnej po skonfigurowaniu Sieci bezprzewodowej nie można ustawić domyślnej bramy dla tego połączenia. Dostępne są tylko Ethernety.
Docelowo QNAPA chciałbym postawić w miejscu gdzie nie mam dostępu do Kabla sieciowego. Na Qnapie mam postawiony Win10 i niestety nie mam wyjścia na Zewnątrz.

Jeżeli coś nie opisałem prawidłowo to proszę o wyrozumiałość - jestem początkującym.

Proszę o pomoc

Dodam ze adapter Wifi to TP-LINK-WN725N.

I jeszcze jedna rzecz ktora mnie irytuje... po skonfigurowaniu WLAN i probie ponownego wejscia w ustawiania "Panel Sterowania" i "Sieci" QNAP zatrzymuje sie w stanie "Ladowanie informacji"

Za wszelkie podopowiedzi z gory dziekuje
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Jaka wersja QTS ? Wydaje mi się że w nowej becie rozwiązali to trochę lepiej przy pomocy Virtual Switch'a How to use and set up your Network & Virtual switch? :: Internet ::NAS :: QNAP
Jeśli masz możlwość przetestować nowy soft to aktualizuj i sprawdzaj.

Ogólnie WIFI jako domyślne łącze dla serwera plików to nie do końca sensowne rozwiązanie bo mniej wydajne i niestabilne tak jak kablowe.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Jaka wersja QTS ? Wydaje mi się że w nowej becie rozwiązali to trochę lepiej przy pomocy Virtual Switch'a How to use and set up your Network & Virtual switch? :: Internet ::NAS :: QNAP
Jeśli masz możlwość przetestować nowy soft to aktualizuj i sprawdzaj.

Ogólnie WIFI jako domyślne łącze dla serwera plików to nie do końca sensowne rozwiązanie bo mniej wydajne i niestabilne tak jak kablowe.

Wersja 4.2.0.
W jaki sposób mialbym przez virtual switcha wykonać konfiguracje ??
 
Jest tam bardziej rozbudowana opcja ustalania bramy.

Zrzut ekranu 2016-02-17 o 17.33.17.png
 
Jest mozliwosc ze w tym modelu co mam nie ma tych ustawien ? Virtual switch jest tylko w virtualization station. Moze jest mozliwosc ustawienia bardziej zaawansowanych opcji ? Obecnie w panelu starowania mam tylko Network bez Virtual switch

pozdrawiam
 
Dzieki za info wlasnie juz pobieram :)
Po aktualizacji problem jest ten sam...czyli po podłączeniu Adaptera Wifi i połączeniu do sieci, Qnap przestaje widzieć Interfejsy, oraz nie można ustawić domyślnej bramy (Pola są nieaktywne). Jakieś sugestie ?
 
Ja bym jeszcze spróbował ręcznie ustawić mu bramę na ten interfejs. Pytanie tylko czy ten Wifi ładuje się jako interfejs? Możesz podrzucić ifconfig oraz getcfg Network "Default GW Device".

Ewentualnie sprawdzić czy łyknie bramę z tego dongla przez setcfg Network "Default GW Device" wlan1
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/konfiguracja-sieci-brama-przez-wlan.17198/