Pomoc konsola i ustawienie fabryczne

selekta

Entry Technician
Q Associate
14 Listopad 2018
68
9
8
39
QNAP
HS-251
Ethernet
1 GbE
Witam chciałem się dowiedzieć czy da się poleceniem z konsoli przywrócić qnapa do ustawień fabrycznych, często robię testy i ułatwiło by mi to co nieco :)

QNAP TS-253A
 
tagi nie łaska ?
#!/bin/bash
sshpass -pHASLO ssh -o StrictHostKeyChecking=no -o UserKnownHostsFile=/dev/null admin@IP "qcli -l user=admin pw=HASLO saveauthsid=yes;echo Y | qcli_backuprestore -c todo=1;reboot;exit"
 
#!/bin/bash
sshpass -pHASLO ssh -o StrictHostKeyChecking=no -o UserKnownHostsFile=/dev/null admin@IP "qcli -l user=admin pw=HASLO saveauthsid=yes;echo Y | qcli_backuprestore -c todo=1;reboot;exit"
#!/bin/bash
sshpass -pHASLO ssh -o StrictHostKeyChecking=no -o UserKnownHostsFile=/dev/null admin@IP "qcli -l user=admin pw=HASLO saveauthsid=yes;echo Y | qcli_backuprestore -c todo=1;reboot;exit"
A czemu tak komplikujesz?
Bash:
qcli_backuprestore -c todo=1
reboot
Raz że ja wydaje to direct bez typowego logownia ssh, dwa bez qcli -l user=admin pw=HASLO saveauthsid=yes nie zadziała :)

Niestety nie zadziałało ani jedno ani drugie rozwiązanie...
[~] # qcli_backuprestore -c todo=1
Reset configuration and clean will remove all volumes, pools, iSCSI, SSD cache and will take sometime. Are you sure?(Y/N)
Y
Please wait while configure...
Please use qcli -l login first! add each QCLI command with parameter 'sid' given by qcli -l or save sid parameter to NAS with 'qcli -l user=xxx pw=xxx saveauthsid=yes', type 'qcli -l -h' for more information.
[~] #

w przypadku sshpass
-sh: sshpass:: command not found
 
#!/bin/bash
sshpass -pHASLO ssh -o StrictHostKeyChecking=no -o UserKnownHostsFile=/dev/null admin@IP "qcli -l user=admin pw=HASLO saveauthsid=yes;echo Y | qcli_backuprestore -c todo=1;reboot;exit"
#!/bin/bash
sshpass -pHASLO ssh -o StrictHostKeyChecking=no -o UserKnownHostsFile=/dev/null admin@IP "qcli -l user=admin pw=HASLO saveauthsid=yes;echo Y | qcli_backuprestore -c todo=1;reboot;exit"
A czemu tak komplikujesz?
Bash:
qcli_backuprestore -c todo=1
reboot
Raz że ja wydaje to direct bez typowego logownia ssh, dwa bez qcli -l user=admin pw=HASLO saveauthsid=yes nie zadziała :)

Niestety nie zadziałało ani jedno ani drugie rozwiązanie...
[~] # qcli_backuprestore -c todo=1
Reset configuration and clean will remove all volumes, pools, iSCSI, SSD cache and will take sometime. Are you sure?(Y/N)
Y
Please wait while configure...
Please use qcli -l login first! add each QCLI command with parameter 'sid' given by qcli -l or save sid parameter to NAS with 'qcli -l user=xxx pw=xxx saveauthsid=yes', type 'qcli -l -h' for more information.
[~] #

w przypadku sshpass
-sh: sshpass:: command not found
brew install sshpass :) na maku :) ew po zalogowaniu na serwer juz ssh

Bash:
qcli -l user=admin pw=HASLO saveauthsid=yes;echo Y | qcli_backuprestore -c todo=1;reboot;exit
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qcli