Pomoc Konta użytkowników a dostęp do Panelu Administracyjnego.

Wezyr

Moderator
Q's Professional
9 Styczeń 2016
209
35
28
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Powoli przygotowuję urządzenie do normalnej pracy zarówno w domu, zdalnie oraz dostępy dla rodziny. Pojawiło się kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi.
1. Założyłem konto użytkownika domowego, który nie jest adminem, na potrzeby korzystania z hd station, dostęp wyłącznie LAN. Zauważyłem iż może się zalogować do strony administracyjnej urządzenia, oraz może zalogować się zdalnie. Czy można ustawić konto tak, aby miało dostęp wyłącznie z LAN?
2. Powiązane z powyższym: czy można założyć konta użytkowników zdalnych, którzy mają dostęp wyłącznie poprzez FTP?
3. File station ma możliwość generowania linków do zasobów. Niestety podawany port w takim linku jest taki sam jak port panelu administracyjnego. Czy można zmienić port pracy File Station?

Podejrzewam iż część problemów mogłoby rozwiązać podpięcie własnej domeny, ale nie mam pewności. Czy można coś z powyższym zrobić?
 
1. Założyłem konto użytkownika domowego, który nie jest adminem, na potrzeby korzystania z hd station, dostęp wyłącznie LAN. Zauważyłem iż może się zalogować do strony administracyjnej urządzenia, oraz może zalogować się zdalnie. Czy można ustawić konto tak, aby miało dostęp wyłącznie z LAN?
niet.

2. Powiązane z powyższym: czy można założyć konta użytkowników zdalnych, którzy mają dostęp wyłącznie poprzez FTP?
FTP będzie działało zarówno po LANie jaki WANie.

3. File station ma możliwość generowania linków do zasobów. Niestety podawany port w takim linku jest taki sam jak port panelu administracyjnego. Czy można zmienić port pracy File Station?
Logując się od strony WANu - czy tam myqnapcloud dostaniesz inny adres - portu nie przeskoczysz.
 
3. File station ma możliwość generowania linków do zasobów. Niestety podawany port w takim linku jest taki sam jak port panelu administracyjnego. Czy można zmienić port pracy File Station?
Logując się od strony WANu - czy tam myqnapcloud dostaniesz inny adres - portu nie przeskoczysz.

Podepnę się pod pytanie 3, bo bardzo mi się spodobało B-)
Rozczarowała mnie natomiast odpowiedź (a raczej możliwości QNapa), bo w ten sposób muszę na świat wypuścić cały panel QTS bez możliwości podzielenia go na zasoby udostępnione jak File Station czy Photo Station :(
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. myqnapcloud dostęp użytkowników