Pomoc Kopia danych 'backup' na FTP

maciejka104

Entry Technician
Q Associate
10 Sierpień 2014
47
4
8
48
QNAP
TS-653D
Ethernet
1 GbE
Witam

Nadejszła wiekopomna chwila i wymieniam TS-212 na TS-253
Dyski te co w 212 będą używane w 253.

Wiem że teoretycznie mogę przełożyć dyski z 212 do 253 i wszystko będzie cacy natomiast postanowiłem mieć 'fresh copy' systemu, bez śmieci itp i chcę w 253 wszystko postawić od zera a dane na chwilę zaparkować na urządzeniu które ma FTP i Sambę (dokładnie jest to Dreambox 8000) i znajduje się w LAN

Mam nieco ponad 2T danych do zgrania i oto co próbowałem zrobić aby zgrać dane po FTP:

1. Dodałem w filestation folder ftp drugiego urządzenia (wszystko działa OK), mogę odczytywać, zapisywać itp natomiast przy próbie kopiowania wyrzuca błąd.
2. W Managerze Kopi Zapasowych, RTRR usiłowałem stworzyć job aby zgrał dane do serwera FTP natomiast w trakcie tworzenia nie widzi folderów na zdalnym FTP.
Wg tego RTRR supportuje FTP.

Jakieś inne pomysły????
Po prostu chcę przenieść około 2T danych po FTP (ewentualnie po SAMBIE) do lokalnego serwera.
Wiem że mogę zrobić to 'ręcznie' natomiast może jest jakieś rozwiązanie?
 
1. Napewno SMB jest włączona. Korzystam bez problemu z PCta (windows 7 i 8)
2. Tak podaje IP.

Przestudiowałem temat z linku.
Urządzenie na które chcę kopiować jest to Dreambox 8000 z zainstalowanym dyskiem. (rozbudowany tuner satelitarny z linuchem)
 
na komputerze o adresie IP xx.0.2 masz udział sieciowy "/hdd/QNAP " i logujesz sie za pomocą root/******* ?
zmień nazwę połączenia żeby nie były to same cyferki ... czasami o to chodzi.
sprawdź czy z SSH Q mozesz wykonać ping na adres podany na screenie
 
Tak, na urządzeniu mam taki udział. Testowałem też mnt/hdd/QNAP/D gdyż /hdd jest linkiem. login i hasło poprwanę (SMB działa bez autentykacji z poziomu PC)
Pingi działają. Na to samo urządzenie mogę się FTPnąć i nawet podmapować tylko kopiowanie po ftp się wywala (fail)
Operacja zakończona. Przełożyłem dyski do 253 a do 212 włożyłem tymczasowe i zainicjowałem system od nowa i użyłem jako miejsce do backupu.
Po inicjacji systemu od nowa 212 widzi ftp cifs sambę itp....
Następnie wykonałem backup danych z 253 do 212
W weekend zaplanowana akcja czyszczenia dysków w 253 i postawienie czystego systemu na 253 i zgranie danych z 212 na 253

Kolejny krok to wystawienie 212 na allegro :)