Pomoc Kopiowanie plików ze zdalnej lokalizacji do QNAP

maks87

Network Architect
Q's Professional
20 Lipiec 2012
448
2
69
28
37
Warszawa
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Potrzebuję zrobić następującą rzecz: w lokalizacji A jest QNAP, ze względu na dostawcę internetu, obecnie nie ma publicznego IP. Chcę z lokalizacji B (fizycznie inne miejsce) kopiować codziennie, ręcznie lub automatycznie wybrany katalog do QNAPa.
Jeśli w lokalizacji A miałbym publiczne IP to można by było to pewnie bezproblemowo zrobić. Ale czy nie posiadając takiego IP, jestem w stanie to jakoś uzyskać?
 
Nie mam takiej możliwości, w tym wypadku mamy tylko dwie lokalizacje: A gdzie jest QNAP bez publicznego IP oraz B skąd chcemy kopiować dane, tam też nie ma publicznego IP.
Rozwiązania typu QSync (tak, wiem pigers, że nie używasz:)) albo Netbak Replicator nie dają takiej możliwości z użyciem np. myqnapcloud?
 
Niby tak, ale jednak nie mając publicznego adresu, a korzystając z myqnapcloud, wjazd do QNAPa jest możliwy. I się zastanawiam czy tego nie da się jakoś wykorzystać do kopiowania plików.
 
jasne , jak włączysz mycloudlink to admin może zarządzać plikami , właśnie pobrałem 17 MB dokument , transfer (jak dla mnie na ten moment) w okolicach 500 kilo , jak przez modem.

Dostęp awaryjny ? Spoko - ale nie do pracy codziennej.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Qsync czy NetBak Replicator
  2. Kopiowanie plików do QNAP