KRAKÓW wita - Pora zacząć rozkręcać społeczność

Status
Not open for further replies.
S

supervisor

Nowy użytkownik
Noobie
Dec 4, 2008
3
0
1
Witam,

Pomimo mojego śmiałego tematu, chciałbym przywitać wszystkich forumowiczów i obecnych/przyszłych posiadaczy urządzeń QNAP.

Mam na imię Krzysiek i profesjonalnie zajmuję się systemami IT. Może to się komuś nie spodoba :) ale moją pasją są technologie Microsoft. I nie mówie tu o Windows Vista bynajmniej. Tak naprawdę zajmuję się systemami serwerowymi począwszy od Windows 2003/2008 Server, Exchange skończywszy na CRM'ach.

Z racji tego że granica między hobby a zawodowym podejściem do tematu IT gdzieś dawno się zatarła, moja domowa sieć nie wiele odstępuje od profesjonalnych rozwiązaniach wykorzystywanych w firmach.
Jedynie czego bardzo mi brakowało to macierz dyskowa. Rozwiązałem ten problem i ostro pracując odłożyłem na QNAP TS-509 Pro. Dokupiłem dyski (5 x ST3500320NS) i jutro zaczynam zabawę.
Reasumując. Bardzo chętnie będe zaglądał na forum i może nawet komuś w czymś pomogą, np. wyniki moich badań nt. współpract z Active Directory itp.

Pomyślałem sobie że jako leszcz na tym forum czymś się przysłuże i postanowiłem napisać w niedługim czasie o TS-509 Pro. Jeżeli mam tego nie robić proszę o info.

Jeszcze raz witam i tymi słowami zakończę moją autoprezentację.

Krzysiek "supervisor"

hypnosiss

hypnosiss

Moderator
Contributor
Jul 6, 2008
326
32
28
30
Polska, Wrocław
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witamy Cię serdecznie Krzyśku na naszym znanym ależ i jedynym forum o tematyce serwerów NAS firmy QNAP w wersji polskiej. :)
Mamy nadzieje że będziemy w stanie rozwiązać wszystkie twoje problemy jako cała nasza wspólnota, do której ty również należysz.
Pozdrawiam, Mariusz.

Silas Mariusz

Silas Mariusz

SysOp
Administrator
Apr 5, 2008
9,635
23
1,985
153
38
www.devspark.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
Mam na imię Krzysiek i profesjonalnie zajmuję się systemami IT. Może to się komuś nie spodoba ale moją pasją są technologie Microsoft. I nie mówie tu o Windows Vista bynajmniej. Tak naprawdę zajmuję się systemami serwerowymi począwszy od Windows 2003/2008 Server, Exchange skończywszy na CRM'ach.
a mnie sie to bardzo podoba... bynajmniej Vista takze ;D
i powiem lepiej... nie widze przeszkod korzystajac z Visty - szczerze mam dosc juz tego "paszkliwego" XP ktorego lubialem zanim pojawil sie Windows 2003 Server
- wtedy w zastosowaniach domowych uzywalem wlasnie 2003srv. Niestety nie mialem czasu przesiasc sie na 2008.

Bardzo sie ciesze ze bedziesz mogl cos od czasu do czasu pomoc z AD poniewaz ja sam osobiscie nie wiem z czym to sie je i od czego zaczac.

Pozdrawiam

S

supervisor

Nowy użytkownik
Noobie
Dec 4, 2008
3
0
1
Dziękuje za ciepłe przywitanie.

Chciałbym tylko sprostować że mówiąc ..."Vista bynajmniej", miałem na myśli że nie zawężam się tylko do znajomości Visty. Było późno, wybaczcie.
A jeśli o niej mówimy to jestem jak najbardziej ZA Vistą. Społeczeństwo oczekiwało w miarę bezpiecznego systemu wiec go otrzymało. Utrudnienia związane z obsługą czy sterownikami towarzyszyły i towarzyszyć będą każdemu systemowi sprzedawanemu na tak szeroką skalę.

Baa , o czym ja gadam. Przecież to nie forum MS.
Właśnie włożyłem dyski i sformatowałem RAID 5. Jeszcze dziś lub jutro rano odpalam uwierzytelnienie LDAP (Active Directory). Skrupulatnie przygotuję notatki, którymi się z Wami podzielę.

Pozdrawiam
Krzysiek

Status
Not open for further replies.