Szwarcenerg16

Nowy użytkownik
Noobie
12 Wrzesień 2019
5
1
3
25
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Cześć
Tak jak w temacie, zastanawiam się nad wyborem.
1. Chciałbym zbudować macierz RAD 5 (początkowo 2 dyski w raid 1).
2. Również chciałbym posiadać 2 interfejsy Ethernet celem udostępniania rożnych usług w sieci LAN, ana zew udostępniać niewiele.
TS-253E ( 2900zl ) - oferuje 2, TS-364 ( 2300zł) - oferuje 1. Myślałem nad podłączeniem zew karty Ethernet do ts-364, jak myślicie da radę?

Bo nie ukrywam ze ts-453e który zapewni mi to wszystko to jest trochę poza moim budżetem ( 3800 zł ).
Czy warto poświecić dodatkowe zatoki zatoki dla portu Ethernet dopłacając przy tym 500zl ?

Na benchmarkach to Intel 5095 w ts-364 jest nawet ciut szybszy niż J6412 w ts-x53e.
Kwestia tego ze ts-x53e ma long support do 2029 (pytanie ile będzie miał ts-364) ,bo za 7-10 lat i tak pewnie trzeba będzie myśleć nad wymiana nasa.
Czy są jeszcze jakieś za/przeciw na któregokolwiek z nasów?
Prosiłbym o wyczerpującą temat poradę.
Z góry dzięki za poświęcony czas.
 
1. Chciałbym zbudować macierz RAD 5 (początkowo 2 dyski w raid 1).
a po co ?

2. Również chciałbym posiadać 2 interfejsy Ethernet celem udostępniania rożnych usług w sieci LAN, ana zew udostępniać niewiele.
po co ? wiele interfejsów nie pomaga w tym - to tylko przyśpiesza odczyt dla wielu urządzeń w tej samej sieci, jeśli tylko masz od tego odpowiedniego SWITCHa.

Bo nie ukrywam ze ts-453e który zapewni mi to wszystko to jest trochę poza moim budżetem ( 3800 zł ).
a czemu nie TS-464 ?

Czy warto poświecić dodatkowe zatoki zatoki dla portu Ethernet dopłacając przy tym 500zl ?
Nie.
 
W przypadku wyczerpania miejsca dokupuje dysk przebudowuje z radia 1 na raid 5, zamiast 2 nowe dyski a stare wyrzucać. Tez zamiast tracić 50% przestzreni dyskowej, tracę 33% przy raid 5 .
wiele interfejsów nie pomaga w tym
a jak dostep do migawek,dlna, konkretnego folderu (nieszczesne SMB) i rozne inne uslugi udostepnić tylko na lan, a zew tylko QFile albo QPhoto,VPNa.
 
a jak dostep do migawek,dlna, konkretnego folderu (nieszczesne SMB) i rozne inne uslugi udostepnić tylko na lan, a zew tylko QFile albo QPhoto,VPNa.
tez działa

I tak robisz przekierowanie portów na routerze - nie ma co się babrać w bindowanie interfejsów i tak ludzie później o nich zapominają.

Keep it Simple, Stupid.
 
napisałeś że chcesz RAID1, a potem zmienić go do RAID 5 , o NVMe czy SSD to jakoś nie wspomniano
200.gif


powiedz co chcesz robić z tym nowym nasem, bo żydzisz informacji :|

ide marudzić dalej z drukarką 3d :p
 
powiedz co chcesz robić z tym nowym nasem, bo żydzisz informacji
Fakt,
na raidzie: głownie backup danych , zdjec filmów + QMagic i QPhoto, migawki z 2 komputerów, pcozotkowo 2x4TB bo wychodzi najkrozystniej cenowo
w razie potrzeby najwyżej doloze
poza raidem (np.ssd) podłączenie kamery 1 napewno (szkoda zeby tbw na twardzielach wykorzystywać), przestzren w sieci lokalnej nas syzbkei udostępnianie większych plików, praca na wspólnych projektach, menadżer pobierania torentów,, 2 maszyny wirtualne (np.home asistant itp.)
 
Jeszcze jedno pytanie
Czy w realnym zastosowaniu będzie wystarczające/miało sens instalacja 1 dysku na porcie m2 x1 i instalacja na nim systemu oraz wykorzystanie jako przestrzeni swap?
Przy pcie 3.0 x1 to będzie wtedy transfer maks 980 MB/s/. Wciąż to szybciej niz sata bez raid 0, wiec na moje ma sens.
 
Nie mam zastrzeżeń poza rozmiarem dysków , 4 TB wygląda mało
w qnap swapa nie możesz regulować prosto i polecam go nie dotykać.

BTW: Wczoraj się przekonałem na własnej skórze że dysk 120 GB to za mało na system ! Więc 250 GB SSD na start to obecnie jedyne minimum.
1672442938878-png.41774
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. tanie dyski
  2. Ts 453e
  3. qphoto
  4. CZY qm2 WARTO 2 DYSKI W RAID 1 ssd
  5. TS-253E
  6. qmagic
  7. migawki czy bez
  8. ts-453e
  9. migawki
  10. x53 instalacja systemu na sata m2
  11. ts-364
  12. ssd na system