Pomoc Logowanie po https i certyfikat

zsolarewicz

Entry Technician
Q Associate
23 Październik 2017
60
1
8
53
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Czesc,

Po ostatnich przebojach z Muhstikiem musialem troszke pozmieniac ustawienia wg.zalezen Qnapowego tutka.
Proba zalogowania po hhtps daje mi to: NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID
dalsze logowanie skutkuje info ,ze CERTYFIKAT NIEWAZNY i mozliwoscia otwarcia panelu po http/nieszyfrowanym/.
Dodam,ze zainstalowalem w moim dostepowym desktopie certyfikaty zaladowane z QVPN.

Co zrobilem zle albo czego nie zrobilem?
 
cert QVPN to nie jest cert ssl panelu admina

przegladarka płacze że certyfikat jest samopodpisany (więc nie wydany przez zaufany urząd)
opcje są dwie:
1. powiedziec przeglądarce, tak, wiem , gtfo :

upload_2019-10-9_16-8-7.png


2. użyć darmowego certa od LE (Let's encrypt) dla adresu myqnapcloud : Let's Encrypt SSL Certificate Idiot's Guide - QNAP NAS Community Forum czy bawiąc się dalej [ LEgo ] [ 3.0.0 ] Let's Encrypt client and ACME library - QNAP NAS Community Forum
Ma to wadę , jeśli wejdziesz na stronę zarządzania qnap za pomocą innego adresu niż jest on wydany, to zobaczysz znowu błąd .. i wracamy do opcji 1. ...

Ktoś ma inne pomysły ?
 
cert QVPN to nie jest cert ssl panelu admina

przegladarka płacze że certyfikat jest samopodpisany (więc nie wydany przez zaufany urząd)
opcje są dwie:
1. powiedziec przeglądarce, tak, wiem , gtfo :

24262.png


2. użyć darmowego certa od LE (Let's encrypt) dla adresu myqnapcloud : Let's Encrypt SSL Certificate Idiot's Guide - QNAP NAS Community Forum czy bawiąc się dalej [ LEgo ] [ 3.0.0 ] Let's Encrypt client and ACME library - QNAP NAS Community Forum
Ma to wadę , jeśli wejdziesz na stronę zarządzania qnap za pomocą innego adresu niż jest on wydany, to zobaczysz znowu błąd .. i wracamy do opcji 1. ...

Ktoś ma inne pomysły ?


I dupa, Panie Dziejaszku, to samo.
Btw. ODinstalowalem CloudLink/zgidnie z Qnapowymi instrukcjami bezpieczenstwa/ i teraz moj router juz nie ma UPNP okazuje sie..nic nie rozumiem.
Na routerze oczywiscie UPNP z wylistowanymi przekierowaniami widnieja...
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Certyfikaty SSL
  2. let's encrypt certificate