Mądry Polak przed szkodą? Jeśli chcecie...

Mądry Polak przed szkodą? Jeśli chcecie uniknąć utraty cennych danych np. pracy magisterskiej - zapraszamy do lektury poradnika Daniela Sajdyka, który pokazuje, jak zabezpieczyć się przed złośliwym oprogramowaniem czy nieszczęśliwym wypadkiem. www.sajdyk.pl/2018/01/jak-w-bezpieczny-sposob-tworzyc.html

U mnie na 4 migawki 2 byly uszkodzone wiec bylbym ostrozny w tej kwestii.
Lepiej dodac zewnetrzny nosnik i na tym dodatkowo robic wersjonowane kopie ktore co jaki czas zgrywa sie na jeszcze inny nosnik ktory
nie jest na stale... podlaczony do NAS-a ani do zadnej innej sieci.
 
  • ·
  • TS-x31P
  • ·
  • 10 Mbps
  • ·
  • TS-131P_231P_431P_X31+_X31K_20220324-5.0.0.1986
Artykuł z powyższego linku jest całkiem ciekawy, ale sugeruje używanie dysków typu NAS w pomieszczeniach gdzie słuchamy muzykę lub oglądamy filmy z dzwiękiem o znacznej dynamice i wysokim natężeniu dzwięku.
Z mojego doświadczenia wygląda to tak:
słucham od wielu lat muzyki kompresowanej bezstratnie w gęstych formatach z dysków.
Niestety zabiłem już dwa HDD i nigdy więcej nie umieszczę kolejnego dysku tależowego oraz NAS-a w pomieszczeniu odsłuchowym.
Wszystkim audiofilom i kinomaniakom polecam NAS-y umieszczone wyłącznie w od separowanym pomieszczeniu zdala od głośnego audio.
Życzę miłego słuchania z dala od HDD.
 
Ja mam NASa w szafie rack bez urządzeń odsłuchowych, więc także doradzę wszystkim, żeby też tam ich nie umieszczać bo też już kilka dysków zabiłem...
 
Zgadzam się z kolegami. W pomieszczeniu odsłuchowym wielokrotnie uszkodziłem serwer NAS z dyskami i inne urządzenia. Gdy włączam któryś ze swoich ulubionych zespołów metalowych, nie mogę się powstrzymać. Skaczę po pokoju, kopię losowe sprzęty, w co bardziej dynamicznych momentach napierdzielam głową w ścianę lub gryzę kable głośnikowe. Delikatna elektronika tego nie wytrzyma.