Pomoc Migacja danych z WD ShareSpace do TS-431P3 - jak najlepiej?

jamkos

Nowy użytkownik
Noobie
15 Marzec 2021
4
1
3
54
QNAP
TS-x31+
Ethernet
802.11a (Wi-Fi 2)
Dzień dobry,
Dziękuję za przyjęcie. To mój pierwszy post, będę bardzo wdzięczny za pomoc i sugestię. Jestem użytkownikiem NAS-a od dłuższego czasu, ale raczej bardzo mało zaawansowanym, więc proszę o wyrozumiałość, jeżeli pytanie będzie trywialne. I o cierpliwość w ew. tłumaczeniu "co kliknąć". Z góry dziękuję za poświęcony czas.

A pytanie brzmi:
Jak przegrać 6TB plików ze starego NAS-a na nowy?

Przesiadam się właśnie z bardzo starego WD ShareSpace (4x2TB RAID 5) na QNAP TS-431P3 (też RAID 5). Mam oba w tej samej sieci i oczywiście mogę przegrać pliki przez kompa, ale idzie to wolno (mam zwykły router od dostawcy internetu) i zajmuje kompa - wiadomo. Chciałbym więc przegrać pliki bezpośrednio z poziomu QNAP-a. Kiedy szukałem podpowiedzi w necie, znalazłem sugestię by zamontować starego NAS-a jako udział w File Station i dalej już prosto kopiuj/wklej. No ale mój File Station nie oferuje już tej opcji :-( Nie da się nic zamontować.

Próbowałem w myQNAPcloud, ale on nie widzi tego starego NAS-a WD.
Czy droga prowadzi przez Qsync?
A może jest jakiś łatwy sposób a'la File Station "drag and drop", którego nie znalazłem?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Marcin

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.3.1421
Model serwera: QNAP TS-431P3
 
lies lies lies - masz Hybrid Mount, więc zamontujesz

upload_2021-3-15_22-52-45.png


a tutaj lepszy opis:
Rozwiązany - Podłączenie zasobu z Netgear ReadyNas do Qnapa
 
Dzięki!
Pigers,
Montowanie z HybridMount, kopiowanie - wszystko super zadziałało, dzięki.
Jedyny kłopot to taki, że kopiuje się to w ślimaczym tempie - ok 6-8 MB/s przez FileStation. Przez komputer prędkość jest podobna, po wifi oczywiście jeszcze wolniej. Ważny szczegół - źródłowy NAS jest jak sam o sobie pisze w stanie "zdegradowanym" - jeden z czterech dysków padł.
Czy taka prędkość przesyłu jest spowodowana tą degradacją NAS-a, czy szukać np. lepszego routera? Teraz komunikacja idzie przez Huawei B593s od dostawcy netu.
Dzięki za pomoc
M
 
Czyli podłączyć oba NAS-y do switcha, a switch to routera?

A czy odbudowanie RAIDa w starym NASie przyspieszyłoby transfer?

Pozdrawiam,
M
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Migracja czas