Pomoc Migracja danych TS-410U do TS-412U i utrata danych

PawelL

Nowy użytkownik
Noobie
9 Sierpień 2017
6
1
3
QNAP
null
Ethernet
null
Witam wszystkich.

Na początku pragnę się ukamienować, skarcić itd itp...

Przełożyłem dyski (RAID5) z TS-410U do TS-412U - oczywiście 1 do 1 i odpaliłem TS-412. TS-412 po blisko 30 minutach w dalszym ciągu nie był widoczny w QFinder więc (błąd 1?) wyłączyłem go wysunąłem dyski i odpaliłem bez dysków. Po kilku minutach TS-412 pojawił się w QFinderze i możliwe było odpalenie zarządzania przez WWW. Po wsunięciu dysków w zarządzaniu pojawiła się informacja, że na dyskach jest FW w innej wersji niż we flashu i musi zostać zaktualizowany dając mi do wyboru dwie opcje:
1. Przywrócenie ustawień fabrycznych (w opisie informacja, że nie powoduje utraty danych)
2. Inicjalizacja dysków
Oczywiście wybrałem opcję nr 1 (błąd 2?), następnie kazał wskazać plik z FW do aktualizacji (wskazałem taki, jaki był na TS-412) i zaczął się aktualizować. Po restarcie uruchomił w konfiguracji fabrycznej - bez RAIDu :-(

Czy jest jakaś szansa na odzyskanie danych - dyski nie były inicjowane i nie był zakładany wolumin?

Przeglądając forum (to i inne) zastosowałem rozwiązanie z tego wątku: array recovery commands - QNAP NAS Community Forum

Jak widać nie pomogło...

Kopii danych nie mam (nie były to dane dla użytkowników, ale fajnie gdyby były), chwilę wcześniej robiłem migrację z TS-412U do TS-873U-RP i poszło bez problemu (straciłem tylko ustawienia sieciowe) więc migrację TS-410U do TS-412U zrobiłem na pewniaka...

FW TS-410U: 4.2.6 (20180829)
FW TS-412U: 4.3.3.0724 (20181029)

Pozdrawiam.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. migracja danych z dysków