Rozwiązany Migracja między raidami

Dyskusja w 'Macierz oraz woluminy dyskowe' rozpoczęta przez użytkownika PP70, 16 Październik 2013.

Ładowanie...
  1. PP70

PP70 Passing Basics Beginner

Miejscowość:
    Warszawa
    Local Time:
    06:45
    Oceny:
    +8 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x59 Pro II
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro II 1 GbE
    Dzięki, wiesz jak podtrzymać człowieka na duchu;)
    kaktus, Ty to święty człowiek jesteś... tyle cierpliwości;)
    etap jest taki: dwa czyste dyski (kopiowałem na nie ze starych ale mogę to wywalić więc są czyste) na chwilę obecną w raidzie 1 (dwa stare z danymi wyjąłem - bo chyba później mogę sobie skopiować dane przez PuTTY? co uważam za plan na chwilę obecną) no to chyba tyle.
    mogę sobie pominąć ustawienia folderów czy użytkowników bo miałem chyba trzy wpisy które bez problemów sobie wklepię jeszcze raz.

• Lizak Lizak x 2
  2. kaktus

kaktus μC Circuitmaker Q's Editor

Miejscowość:
    opolskie
    Local Time:
    Oceny:
    +225 / 9 / -3
    Followers:
    3
    QNAP:
    TS-219P+
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-219P+ 1 GbE
    Więc tak:
    1. na wyłączonym serwerze ładujesz nowe dyski w stosowne zatoki - pewno 1 i 2,
    2. odpalasz sprzęcior, inicjujesz go Qfinderem, zakładając stosowny raid, bo pewno taką funkcjonalność chcesz uzyskać,
    3. odtwarzasz konfigurację z kopii, lub przeprowadzasz niezbędną konfigurację - szkodniki zasoby i co taj jeszcze będzie niezbędne, może nie włączaj na razie za dużo usług, żeby później kopiowanie szybciej poleciało, pewno będziesz potrzebował Optware z "MC"
    4. na wstępnie przygotowanym sprzęcie - działającym - sprawnie wtykasz dyski do przeniesienia danych
    5. po ich wykryciu i zamontowaniu przez system, możesz przystąpić do kopiowania / przenoszenia niezbędnych danych
    6. dalej to już chyba wiesz ... ;)

bądź wytrwały i okaż sprzętowi cierpliwość, zawsze mówię: spokój nas uratuje ...
    --- Połączono posty, 20 Październik 2013, Data oryginalnego postu: 20 Październik 2013 ---
    tu nie miałem Piotra na myśli :D :p
    nie oszukuj i nie zmieniaj posta w trakcie ... na pocieszenie otrzymujesz lizaka o smaku whisky

Last edited: 21 Październik 2013
  3. PP70

PP70 Passing Basics Beginner

Miejscowość:
    Warszawa
    Local Time:
    Oceny:
    +8 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x59 Pro II
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro II 1 GbE
    ufff...chyba się wszystko udało. ustawione, pokopiowane...jeszcze sprawdzam ale myślę, że wszystko będzie grało.
    dzięki wszystkim za cierpliwość... kaktusowi to się nawet jakiś browarek należy;) dzięki raz jeszcze...choć... pewnie nie ostatni raz;)

Piotrek

Last edited by a moderator: 21 Październik 2013
    • Lubię to! Lubię to! x 1