Pomoc Migracja ze statycznego wolumenu na wolumen pełny (pule pamięci) Jak to zrobić ?

arek1206

Nowy użytkownik
Noobie
7 Maj 2018
3
1
3
33
QNAP
TS-x53
Ethernet
null
Witam wszystkich.

Posiadam QNAP-a TS 453-Be, początkowo miałem w nim 2x3TB - Raid 1 ostatnio dołożyłem kolejne 2x3TB - również raid 1, niestety z braku doświadczenia na samym początku skonfigurowałem pierwszy wolumen jako statyczny. Tworząc teraz nowy wolumen z nowych dysków wybrałem już opcję pełną w założeniu, że chce korzystać z migawek. Czy istnieje możliwość aby zmigrować wszystkie dane ze statycznego wolumenu, wraz z systemem operacyjnym tak, abym mógł uruchomić wszystko na nowym wolumenie a ten statyczny końcowo usunąć i ponownie stworzyć jako drugi wolumen pełny (pula pamięci) ?
Przy czym chce zaznaczyć, że na QNAPie mam włączony kontroler domeny, z którego korzysta ok. 30 użytkowników i ok 25 komputerów.
Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź w jaki najlepszy sposób można by było to zrobić.

Pozdrawiam :)
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2018-10-20 o 23.44.26.png
    Zrzut ekranu 2018-10-20 o 23.44.26.png
    4,6 KB · Wyświetleń: 51
  • Zrzut ekranu 2018-10-20 o 23.43.58.png
    Zrzut ekranu 2018-10-20 o 23.43.58.png
    10 KB · Wyświetleń: 53
A robił może ktoś coś takiego już ? I mógłby polecić jakiś best practice ? Myślałem aby wszystko przekopiować na tą nową pule pamięci na nowym wolumenie. Rozumie, że jak później usunę ten statyczny to automatycznie usunę tym samym system ? Czy Qnap w ogóle pozwoli mi na usunięcie wolumenu na, którym obecnie mam system? Czy jak zrobię kopię AD i ustawień NASA i nazwę wszystkie foldery na nowym wolumenie w identyczny sposób jak w tej chwili na statycznym to przy przywróceniu ustawień AD, przywrócą mi się uprawnienia użytkowników dla folderów znajdujących się na tym nowym wolumenie ?
 
no nie , tak samo jak w Windows, partycja z OS jest "niedotykalska" ;)

po prostu zrób kopię danych/ustawień , wysuń dyski z danymi (strzelam że to kieszenie 3 i 4) i każ nasowi zrobić reset , kasując zawartość (aka full wipe).
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. jak usunąć wolumen statyczny
  2. 453 be