Udzielamy pomocy Miniatury - gdzie są zapisane, czy są usuwane i jaka jest ich wielkość na dysku ?

Dyskusja w 'Stacja multimedialna, zdjęć i muzyki' rozpoczęta przez użytkownika yahooo8, 8 Czerwiec 2018.

Ładowanie...
  1. yahooo8

yahooo8 Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    11:07
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Witajcie, mam proste pytanie. Gdzie są zapisywane miniatury zdjęć, czy mamy do nich dostęp ? Teraz drugie pytanie, czy jeśli usuwam materiały to miniatury są automatycznie również usuwane z oryginalnymi plikami ?
    Zgrałem na razie 140 giga fotek i filmików i patrząc po zajętości dysku to z 30-40 giga mam miniaturek ? Można gdzieś dokładnie sprawdzić ile zajmują miniatury miejsca ?

I to tylko tyle.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build 20180528
    Model serwera: QNAP TS-253b

2. pawurb1978

pawurb1978 Virtualization Q's Architect

Local Time:
    11:07
    Oceny:
    +195 / 2 / -2
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x70 Pro
    Synology:
    DS 213
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x70 Pro 1 GbE
    W każdym z katalogów ze zdjęciami jest folder ".@_thumb". W nim są miniatury. Możesz się tam dostać np. przez konsolę SSH. Miniatury dla jednego zdjęcia zajmują ok 50-80 KB. Dla filmów jest to oczywiście więcej i zależy od samego pliku z filmem. np. dla pliku wielkości ok 30MB MP4 jest to jakieś 500-600KB.

Zakładając że te 140GB to same zdjęcia dobrej jakości (czyli ok 115 000 plików) to miniatury nie powinny zająć więcej niż ok 150MB.
    30-40GB na miniatury moim zdaniem jest nie możliwa.

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.