Pomoc Moduł bluetooth + parowanie z bezprzewodowymi głośnikami.

kt000s

Entry Technician
Q Associate
13 Grudzień 2015
43
2
8
41
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11g (Wi-Fi 3)
Szukam rozwiązania do przesyłania muzyki do różnych pomieszczeń. Może ktoś polecić konkretny moduł bluetooth z zasięgiem 50-100m? Tak by w domu jednorodzinnym nie było problemu z zasięgiem przy parowaniu z oddalonym głośnikami? Jeżeli tak to z jakimi głośnikami.

Testował ktoś takie rozwiązanie? Zastanawiam się czy z QNAP da się tego używać w porównaniu do dedykowanych urządzeń typu multuroom czy multicast? Chodzi o niezależne słuchanie muzyki czy radia np. w kuchni, pokoju czy łazience.

Pomijam już same problemy z tym by "wszędzie grało to samo" zgodnie z tym co jest napisane na oficjalnej stronie QNAP:
"Music Station works with your Turbo NAS Audio output (USB speaker, Soundcard, HDMI), Bluetooth, and Network Media Players (DLNA, Chromecast, AirPlay), making it easy to stream music to many types of devices. It can stream different music to all the supported devices in your home, or the same music in sync at the same time."

Rzeczywiście używając oprogramowania dostarczonego przez QNAP nie można tego osiągnąć: Multi-Zone Streaming in sync to multiple speaker - QNAP NAS Community Forum
 
Bluetooth i 100 metrów ? Jak większość urządzeń jest klasy 2 która daje max 10 metrów zasięgu (w terenie otwartym). Do odległych pomieszczeń używaj urządzeń wifi/eth z którymś z protokołów np: dlna, Apple AirPlay lub Chromecast.


Wysłane za pomocą Tapatalk
 
Według specyfikacji klasy są 3: 1, 10 i 100. Część urządzeń klasy 2 mogę mieć zasięg do 50m. Popatrzyłem na specyfikację rekomendowanych przez QNAP adapterów bluetooth i albo brak szczegółów na ten temat, albo jest to 10 metrów. Może to u mnie być z mało przy założeniu, że są ściany.

Chciałbym by przekaz był bezprzewodowy ale wsparcia dla głośników wifi nie widziałem. Jak puszcze kablem to tyle urządzeń nie obsłużę, chyba że zastosuje analogowy przełącznik.

Jakieś pomysły jak osiągnąć opisane cel?
 
Z AirPlay QNAP działa? QiTunesAir miał problemy jakiś czas temu:
Pomoc - QiTunesAir

? Jak rozumiem AirPlay podpinamy do QNAPa. Wtedy głośniki parujemy z nim i mamy dostęp do biblioteki multimediów?
 
Nie do końca rozumiem twój problem. Chcesz odtwarzać audio na glosnku Bluetooth nie słysząc jej ? Nie masz telefonów / tabletów z których możesz odtwarzać audio na nie ? Łączysz się z muzyka z qnapa na telefonie i odpalasz na podłączonym głośniku lub strumieniujesz dalej
auploads.tapatalk_cdn.com_20160501_2f91e6305081436df071825f1e598453.jpg auploads.tapatalk_cdn.com_20160501_dfee42a5af7b5e052ea83f2016a52444.jpg


Wysłane za pomocą Tapatalk
 
:) jak jestem daleko to mogę nie słyszeć. Mamy różne głośniki w 3 niezależnych pomieszczeniach. Chciałbym selektywnie i jednoczenie słuchać różnej muzyki zgromadzonej na QNAPie. Jak rozumiem z QMusic mogę wybrać żródło np. AirPlay. Jak wybrać różne głośniki/pomieszczenia.
 
Mi wystarczy jedno, ale mam dużą i rodzinę i duży dom:) Preferencje w rodzinie są różne. Tak to każdy słuchający potrzebuje niezależnego urządzenia do uruchomienia muzyki. Do tego przepinanie się też jest mało wygodne.
 
No to macie problem, kup rodzinie telefony z bluetooth i niech sobie słuchają co chcą u siebie w pomieszczeniu. Nie wyobrażam sobie żebym miał każdemu zmieniać/przełączać utwór co chwilę.
 
Czyli przy takim podejściu do słuchania muzyki potrzebuje tylko głośników bezprzewodowych, które paruje z telefonem na którym mam QMusic i tyle? Muzyka gra z mojego urządzenia tam gdzie jestem sparowany. Jest to natywna funkcja np. iOS.

Bluetooth do QNAP nie jest potrzebne? Jakie plusy tego rozwiązania gdzie z QMusic mam dostępne urządzenia?

Dla tej funkcjonalności co mi da AppleTV?

Dopytuje tak, bo nie bardzo czuję jak osiągnąć najbardziej optymalną konfigurację.
 
Czyli przy takim podejściu do słuchania muzyki potrzebuje tylko głośników bezprzewodowych, które paruje z telefonem na którym mam QMusic i tyle? Muzyka gra z mojego urządzenia tam gdzie jestem sparowany. Jest to natywna funkcja np. iOS.
tak

Bluetooth do QNAP nie jest potrzebne? Jakie plusy tego rozwiązania gdzie z QMusic mam dostępne urządzenia?
Plusy że nie bujasz się z jakimiś protezami, które co chwila tracą zasięg. Każdy słucha co chce na urządzeniu w pobliżu.

Dla tej funkcjonalności co mi da AppleTV?
Nic, nie miałem co ci pokazać to wrzuciłem screen ze na niego też możesz przesyłać i to właśnie zdalnie co tam sobie chcesz.
Dla ciebie jak do audio to lepszy bedzie chromecast audio

upload_2016-5-1_15-59-15.png
 
Bluetooth do QNAP nie jest potrzebne? Jakie plusy tego rozwiązania gdzie z QMusic mam dostępne urządzenia?
Plusy że nie bujasz się z jakimiś protezami, które co chwila tracą zasięg. Każdy słucha co chce na urządzeniu w pobliżu.

Do dobra to dochodzimy do kwestia z pierwszego posta czyli zapewnienie by zasięg QNAP BT i głośników był jak największy. Wtedy jak rozumiem urządzenia są na stałe sprawowane i szybko się można przełączyć na poziomie np. QMusic? To wtedy jest dużo bardziej poręczne w codziennym użyciu? QTS nie ze sparowaniem problemu?

Testował ktoś taką konkretną konfigurację (jaki adapter BT do QNAP + jakie głośniki)? 10m przy wielu ścianach to zdecydowanie za mało. Opcja to głośniki z Wifi np. Harman Kardon OMNI 10. Wtedy adapter BT nie będzie potrzebny ale czy da się to tak sparować z QNAP by appki QNAP to widziały.

Czy do samego audio Chromecast czy AppleTV jaką jaką przewagę

Ps. Dzięki mariuszsal za cierpliwe odpisywanie.
 
No i tak będzie z tym że Qnap będzie tylko źródłem z plikami. Może zarządzać kontrolerem Sonosa i w każdej strefie (pokoju) puścić to co chce z Qnapa.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Od Sonosa/Denona/Multicast'a Yamahy zacząłem:) Potem pomyślałem, że w końcu mam NASa, który może mi część potrzeb obsłużyć. Znacząco mogło to obniżyć koszty dedykowanych urządzeń.

Generalnie wygląda, że może i coś z tego będzie:
*adapter BT->głośniki w kilku pomieszczeniach -> sterowanie z telefonu/tableta
minusy:
- tyle ile różnego sygnału audio tyle potrzebnych telefonów tabletów
- nie da się zagrać tego samego w kilku pomieszczeniach jednocześnie (o "synchroniczne" puszczanie z kilu telefonów nie chodzi:)
- konieczność przełączanie się manualnego pomiędzy pomieszczeniami/głośnikami
- problem ze streemowaniem radia: Pomoc - QMusic i słuchanie radia poprzez Tunein.
- nie mam pomysłu jak puścić w głośnikach muzyki z gramofonu (może przez Apple TV da się? weryfikuję to)
plusy:
+ koszty to tylko zakup głośników (QNAP już jest, kabli nie trzeba)
+ sparowane na stałe głośniki = poręczniejsza obługa (tak taki neutralny plus)

Teraz jak czytam to wychodzi, że tych minusów trochę jest:) Może Chromocasy lub Apple TV (urządzeń tego producenta u mnie najwięcej) będzie jaką opcją? Ma ktoś praktykę w realizacji opisanych potrzeb?

A może najprościej będzie użyć z amplitunera opcji multiroom (2 strefy) i na jednej z tych stref wpiął analogowym przełącznik/zwrotnicę (przekręcając gałką "gdzie ma grać") potem kablami puścić sygnał na głośniki z jednego lub kilku pomieszczeń. Np. za pomocą: Przełącznik audio, 1 x IN (cinch) => 3 x OUT (cinch), stereo - Przełączniki audio - video, przełączniki HDMI
Bardzo "analogowo/manualnie" ale może i tak bardziej poręcznie jak się to umieści w dobrym miejscu.
Ktoś pomoże?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Bluetooth