Pomoc Monitoring domu -zew./wew. (4 kamery)

ymmi21

Entry Technician
Q Associate
27 Kwiecień 2015
36
2
8
40
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
Witajcie
Chciałbym zasięgnąć opinii oraz znaleźć pomoc w temacie monitoringu domu. Planuję uruchomienie monitoringu domu, 2 lub 3 kamery z zewnątrz oraz jedna lub 2 kamery w wewnątrz (klatka schodowa. korytarz). Natrafiłem na kamery Reolink, modele rlc-410, rlc-420. Takie planuje wykorzystać na zewnątrz. Do wewnątrz też którąś z reolink i to wszystko podpięte pod Qnap TS-251 (8GB RAM) po kablu. Moje pytania są następujące:
- jakie kamery polecacie do tego typu rozwiązań ? Ogólnie to jedna kamera z PT/PTZ na zewnątrz a reszta bez tych funkcji jako stałe.
- jaki soft do obsługi tych kamer prze QNAP ? Surveillance Station czy QVR ? Jakie w ogóle są różnice ? Czy z obu programów, podgląd z tych kamer będę mógł zrobić z telefonu w pracy ?
- dla tej wersji Qnap tzn. TS-251 mam 2 darmowe licencje dla kamer (tzn. mogę użyć dwóch kamer ?), czyli jak chce podłączyć 2 kolejne to muszę zapłacić 2 x 59$ za licencję ? Czy jest sens w ogóle w takie rozwiązanie ładować hajs. Póki co sprzętu nie zamierzam zmieniać jeśli chodzi o NAS, ale czy na tej platformie spokojnie będę mógł rejestrować kilka kamer ? Planuje zapisy 2,3 dni później kasowanie i jazda dalej? Ile tych danych z każdej kamery, ktoś ma takie informacje, to jest kompresowane ?
- aktualnie używam 2x1Tb w RAID-1 (przede wszystkim jako stacja zdjęć i backup). Planuję powiększenie do 2x3Tb i zrobienie w RAID-0 lub RAID-1 (nie wiem ile miejsca będę potrzebował na ten ciągły zapis).

Wszelkie wskazówki mili widziane.
Z góry dziękuję za informacje.


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5.0760 Build 20181114
Model serwera: QNAP TS-251 8Gb RAM :)
 
Jaki masz zasilacz do kamer? Jeżeli sprawa dzieje się tylko w nocy gdy działa podświetlenie podczerwieni, to może zasilanie nie wyrabia ?
Jeżeli skanowanie dysków miało by na to wpływ to na pewno obie kamery przestały by działać w tym samym momencie i tak samo by się wzbudziły z powrotem.
 

Załączniki

  • QVR.PNG
    QVR.PNG
    16,4 KB · Wyświetleń: 52
Jaki masz zasilacz do kamer? Jeżeli sprawa dzieje się tylko w nocy gdy działa podświetlenie podczerwieni, to może zasilanie nie wyrabia ?
Jeżeli skanowanie dysków miało by na to wpływ to na pewno obie kamery przestały by działać w tym samym momencie i tak samo by się wzbudziły z powrotem.
Zasilane są z POE przez switch TP-Link 1008P.
Moc na jeden kanał to około 15W max. Kamery niby biorą mniej niż 10W na jeden kanał. Więc nawet jeśli wszystkie 4 miałby zpiąć w przyszłości w całość pod ten switch, wszystko powinno śmigać bez problemów.
Mam jeszcze trzecią kamerę firmy Boavision ale wewnętrzną więc może spróbuję ją ustawić też na noc równolegle z tymi co już mam założonymi. Postawię koło switcha i zobaczę co się będzie działo w nocy.

Jeśli chodzi o zasilanie to kamera nr 1 wykrywa ruch w nocy bo tak jest ustawiona ale nic nie nagrywa. Dostaję tylko powiadomienie na email (skonfigurowane przez QVR) więc problemów z zasilaniem być nie powinno.
 

Załączniki

  • 410_5mp.JPG
    410_5mp.JPG
    120,9 KB · Wyświetleń: 56
Na te wykrywanie ruchu, to za bardzo nie jestem przekonany, aby to dobrze działało. Nigdy tego nie testowałem na QVR, ale na zwykłych rejestratorach pozostawia to wiele do życzenia. Masz na tych kamerach wszędzie najnowsze firmware?
 
Na te wykrywanie ruchu, to za bardzo nie jestem przekonany, aby to dobrze działało. Nigdy tego nie testowałem na QVR, ale na zwykłych rejestratorach pozostawia to wiele do życzenia. Masz na tych kamerach wszędzie najnowsze firmware?
U mnie na moich kamerach wykrywanie ruchu działa bardzo dobrze. Jeszcze męczę się z ustawieniem czułości ale zaznaczony obszar wykrywania działa super.
Jeszcze nie sprawdzałem firmware czy jest najnowszy. Sprawdzę po powrocie do domu popołudniu.
 
Odnośnie tego poe ze switcha to te 15wat na kanał to są wartości poglądowe, od tego ile faktycznie dostanie prądu kamera ma też wpływ jakość i ilość zastosowanego kabla. Podam Ci przykład, nie wiem czy znasz urządzenia mikrotika, oni też posiadają switche poe, i tam jeżeli zasilasz urządzenie typu np. AP, czy stację kliencką wszystko jest ok, ale gdy podłączysz kamerę to dzieją się cuda. Najlepsze poe do kamer to takie sprzedawane osobno jak na zdjęciu.
 

Załączniki

  • poe.PNG
    poe.PNG
    48,1 KB · Wyświetleń: 51
Odnośnie tego poe ze switcha to te 15wat na kanał to są wartości poglądowe, od tego ile faktycznie dostanie prądu kamera ma też wpływ jakość i ilość zastosowanego kabla. Podam Ci przykład, nie wiem czy znasz urządzenia mikrotika, oni też posiadają switche poe, i tam jeżeli zasilasz urządzenie typu np. AP, czy stację kliencką wszystko jest ok, ale gdy podłączysz kamerę to dzieją się cuda. Najlepsze poe do kamer to takie sprzedawane osobno jak na zdjęciu.
Ok zobaczę co to za urządzenie.
Wydaje mi się, że switch daje radę i nie robi w tym wszystkim problemu. Bo dlaczego dostałem powiadomienie w nocy gdzie qvr akurat nie nagrywał. A sam zanotował wykrycie ruchu.
 
skoki napięcia podczas rozgrzewania lampy IR nie są niczym niezwykłym - oświetlacz/kamera z IRka , powinna mieć dobry zasilacz z zapasem mocy.
Tylko dlaczego to się dzieje po np. 10h działania już kamery przełączonej na tryb noc z diodami IR ?
To raczej nie tędy droga. Czy zainstalować jeszcze Surveillance Station i tam sprawdzić jak to się będzie nagrywać ? Ale wtedy muszę wyłączyć QVR z procesów ? Żeby się nic nie sypało, że kamera dwa razy podpięta do NASa ? Czy oba systemy mogą działać równolegle bez problemów ?
 
moze coś jeszcze się dzieje ? wyłącz całkiem IR na noc i zobacz co sie stanie.

jedna kamera w dwóch rejestratorach ? nie - to nie zadziała , będzie mexyk z zapisem.
Jedna kamera ma włączoną opcję dzień cały czas na stałe. To jest kamera na zewnątrz, obraz w kolorze jest zdecydowanie lepszy niż jak przełączyłem na noc.
Poza tym ta kamera na zewnątrz budynku jest w ładnie oświetlonej okolicy, wszystko widać w takim formacie, poza tym nie rzuca się wtedy tak w oczy jak diody IR są wyłączone. Natomiast druga kamera jest wewnątrz budynku na klatce schodowej gdzie w nocy jest ciemno na maxa. Dlatego tam zostawiałem na auto. Przełącza się sama bezboleśnie jak nastaje zmrok. Masakra już mi ręce opadają z tymi kamerami i systemem.
Usunąłem wszystko z QVR Pro, wyszstkie ustawienia, wszystkie zdarzenia, później całą przestrzeń dyskową. Następnie całą aplikację w app center.
Póki co wszystko ustawiłem w Surveilance Station i chodzi. Nawet bym powiedział, że śmiga dużo szybciej i lepiej. Kolejny plus na Sur.. Station, że zapisuje pliki co 5 min w formacie gotowym do odtworzenia w windows. Minus to tylko możliwość dodatnia dwóch kamer za free. Sprawdzam dzisiaj w nocy jak to pójdzie
Spostrzeżenia po dwóch godzinach nagrywania:
obciążenia procesora spadło do 18-22% z 40-50%(temp z 42-40*C)
Użycie pamięci RAM spadło z 40% na 22% a mam 8GB.
Co jest grane z tym QVR to miał być kolejny poziom do SS ? A po dwóch godzinach widać chłam i nic więcej.
Po 15h SS nagrywa bez problemu. Wszystko śmiga aż miło.
Dzisiaj spróbuję jeszcze raz ustawić QVR, krok po kroku i wystartować nagrywanie.
 
U mnie QVR Pro dla dwóch kamer FullHD z włączonym wykrywaniem ruchu zżera 50% CPU (Intel) - porażka.

W innym miejscu mam budżetowe S z 4 kamerami, detekcją i działa płynnie. Qnapowy QVR nie dorasta mu do pięt (również pod kątem wygody apek klienckich). Niestety pewnie jeszcze ze dwie wersje QVR musimy poczekać żeby było niezawodne.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Monitoring
  2. kamera onvif
  3. Reolink
  4. reolink e1 pro v3