Pomoc montowanie dysków pod linuxem

lukasz11

Nowy użytkownik
Noobie
23 Maj 2023
5
3
3
33
QNAP
TS-x31P
Ethernet
1 GbE
Witam
Wie ktoś jak zamontować dyski z qnap pod linuxem, na qnapie polecenia lvm działały prawidłowo i wyświetlały wolumeny logiczne, grupy woluminów itd jednak pod Linuxem mam takie błędy i nie mam pojęcia jak dostać się do danych.
Dyski spięte są w raid 0, dwa wolumeny logiczne jeden ze stałą pojemnością drugi z mniej ważnymi danymi to był ten wolumen elastyczny.

root@debian:/home/user/Desktop# pvs
WARNING: Unrecognised segment type tier-thin-pool
WARNING: Unrecognised segment type thick
WARNING: PV /dev/md123 in VG vg1 is using an old PV header, modify the VG to update.
LV vg1/tp1, segment 1 invalid: does not support flag ERROR_WHEN_FULL. for tier-thin-pool segment.
Internal error: LV segments corrupted in tp1.
Cannot process volume group vg1
root@debian:/home/user/Desktop# vgs
WARNING: Unrecognised segment type tier-thin-pool
WARNING: Unrecognised segment type thick
WARNING: PV /dev/md123 in VG vg1 is using an old PV header, modify the VG to update.
LV vg1/tp1, segment 1 invalid: does not support flag ERROR_WHEN_FULL. for tier-thin-pool segment.
Internal error: LV segments corrupted in tp1.
Cannot process volume group vg1
root@debian:/home/user/Desktop# lvs
WARNING: Unrecognised segment type tier-thin-pool
WARNING: Unrecognised segment type thick
WARNING: PV /dev/md123 in VG vg1 is using an old PV header, modify the VG to update.
LV vg1/tp1, segment 1 invalid: does not support flag ERROR_WHEN_FULL. for tier-thin-pool segment.
Internal error: LV segments corrupted in tp1.
Cannot process volume group vg1
root@debian:/home/user/Desktop#
 
żadne to rozwiązanie, lvm2 jest zainstalowane, myślę jeszcze nad qtscloud + proxmox ale wolałbym to zrobić normalnie na linuxie, chyba że qnap używa jakiejś dziwnej implementacji lvm dlatego to nie działa, ale nie jestem specem od linuxa.
 
jeśli masz migawki - jednym wyjściem dla śmiertelnika jest kupno innego qnapa i odzyskanie danych
nie będę specjalnie wydawał pieniędzy lub traktował sklep jako wypożyczalnie sprzętu, na szczęście mam backup ważnych danych zrobiony na nasa z normalnym linuxem.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
Nie zamontujesz bo tier-thin-pool / thick nie są standardowe dla normalnych Linuksów.
 
ogarnąłem temat, zakupiłem qts cloud za 5$ i podłączyłem dyski pod Vmware, wszystko śmiga jak na fizycznym qnapie, jest dostęp do danych, prostszej metody nie ma, jak ktoś wie jak to zrobić na linuxie to proszę o odpowiedź.
 
  • Lubię to
Reakcje: centrum0
ogarnąłem temat, zakupiłem qts cloud za 5$ i podłączyłem dyski pod Vmware, wszystko śmiga jak na fizycznym qnapie, jest dostęp do danych, prostszej metody nie ma, jak ktoś wie jak to zrobić na linuxie to proszę o odpowiedź.
siemanko , jest szansa abys mi podpowiedzial co i jak tam zrobiles ze mogles zczytac te dane? mam ten sam problem i pod linuksem nie moge tego zrobic
 
siemanko , jest szansa abys mi podpowiedzial co i jak tam zrobiles ze mogles zczytac te dane? mam ten sam problem i pod linuksem nie moge tego zrobic
Z tego co zauważyłem QNAP specjalnie używa niestandardowej implementacji Linuxowego LVM co powoduje uwięzienie w ich systemie jedyna opcja jaką udało mi się znaleźć to odczytanie tych danych pod systemem QTS. Można kupić nowy sprzęt z ich systemem lub kupić samą licencję na system nazywają to QTS CLOUD.

QuTScloud | Create a cloud NAS for optimizing cloud data and collaboration | QNAP

Licencja kosztuje 5$ miesięcznie i jest to taka legalna alternatywa dla xpeneolgy bo w zasadzie to dostajemy funkcjonalność QNAPA bez fizycznego sprzętu. Później już łatwo zgrać dane. Początkowo zainstalowałem to na VMvare Player ale jeśli masz Windowsa w wersji PRO to najlepiej działa to na HyperV.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-212 odzyskanie
  2. odzyskanie danych
  3. proxmox
  4. montowanie
  5. migawki
  6. jak dostać się do danych
  7. reclaime