Pomoc Multimedia Console, problem z znikającymi folderami i indeksowanie

ny_

Nowy użytkownik
Noobie
7 Wrzesień 2019
3
1
3
35
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Cześć.

Mam w moim NASie dwa dyski, jeden HDD, na którym trzymam dane, drugi SSD m.2 dla aplikacji i wirtualizacji.
Na dysku HDD miałem utworzone foldery DOWNLOAD i MULTIMEDIA, w których trzymałem jakieś dane.
Chciałem włączyć usługę DLNA, żeby wysłać film na telewizor, więc musiałem włączyć Multimedia Console.
W tym momencie z mojego dysku HDD zniknęły ww. foldery, i pojawiły się na dysku SSD puste. Trochę się zdenerwowałem, napisałem na helpdesk QNAPa, ale brak odpowiedzi. W tym czasie Multimedia Console zaczął indeksować wszystkie moje pliki. Część moich danych ma być po prostu archiwum, i nie chce mieć do nich ciągłego dostępu, zresztą nie życzę sobie żeby jakaś sztuczna inteligencja przeglądała moje prywatne zdjęcia :), więc wyłączyłem tą usługę.
Okazało się że foldery nie zniknęły z dysku, tylko nie wyświetlały się przez File Station, było je widać w strukturze plików przez SSH. Udało się je przywróci, wchodząc w Użytkownicy -> Foldery współdzielone -> Utwórz, wprowadź ścieżkę ręcznie, tam można wybrać np Multimedia i Nazwę folderu wpisać Multimedia i wcisnąć Utwórz. Folder pojawi się ponownie na dysku, ze wszystkimi danymi.

I teraz pytanie właściwe: Czy istnieje jakaś alternatywa dla Multimedia Console by używać DLNA? Czy wy używacie tego programu i jesteście zadowoleni?
Jak nie to może warto pisać do QNAPa prośby o dodanie funkcji np wybrania folderów które mają być indeksowane?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.1101 Build 20191025
Model serwera: QNAP TS-253Be
 
Delikatny Indiana Jones z mojej strony:

Ja ściągnąłem sobie Twonky Server i kupiłem licencję bezpośrednio od autorów (próbowałem przez QNAP ale ich sklep mi nie działa). Zainstalowałem, stworzyłem konto, dodałem licencję i działa bez problemów. Niestety thumbnaile jakie generuje Twonky są bardzo kiepskie.

Co do wybrania folderów to trzeba zainstalować odpowiednie aplikacje, tj PhotoStation itd, następnie w Multimedia Console przejść do sekcji zarządzanie treścią i tam w PhotoStation kliknąć Edytuj i wybrac odpowiednie katalogi.
Niestety ale najnowszy firmware (4.4.1.1146) nie zapisuje wyboru a dodatkowo usuwa już zapisane katalogi.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Dlna czy warto