Pomoc Nagrywanie z alarmu

alepka

Nowy użytkownik
Noobie
20 Czerwiec 2014
4
1
3
47
QNAP
Ethernet
10 Mbps
Witam
Problem może i banalny, ale...
Kamera widoczna nagrywa wg harmonogramu, wszystko działa. Chciałem aktywować nagrywanie z alarmu ale niestety jest ono nieaktywne z zakładce "zarządzanie zdarzeniami". Nie mam pojęcia jak to uaktywnić. Proszę o pomoc.
 
Jaka kamera domyślam się, ze IP, czy nagrywanie z alarmu to ma być nagrywanie po wykryciu ruchu? Jeżeli tak, to musisz w kamerze ustawić fukncję wykrywania ruchu w większości ustawiasz maskę wykrywania ruchu, najczęściej jest jeszcze czułość i ilość %
 
A nie trzeba najpierw nastawić/zdefiniować tych alarmów? - zgaduję ...
pytanie w takim razie gdzie je zdefiniować

Jaka kamera domyślam się, ze IP, czy nagrywanie z alarmu to ma być nagrywanie po wykryciu ruchu? Jeżeli tak, to musisz w kamerze ustawić fukncję wykrywania ruchu w większości ustawiasz maskę wykrywania ruchu, najczęściej jest jeszcze czułość i ilość %
wszystko ustawione. Mam NVR i tam wszystko działa z tym że detekcja ruchu nie bardzo. Raz włącza się bez przyczyny, innym razem się nie włącza choć powinna. Chciałem przetestować jak to działa na Qnap'ie ale nie mogę ogarnąc
 
kamery .... która musi stosowny alarm wysłać ...
Nazwy na niej nie mam ale w mobilnej aplikacji wykrywa ją jako 7links IPC-770HD w qnapie jako onvif

Czy to zrobiłeś jezeli to jest typowa kamera przemysłowa IP to na pewno musisz zrobić to o czym piszę, zajmuję się tym zawodowo i w każdej znanej mi kamerze CCTV IP tak jest
Tak włączyłem. Jak już napisałem wcześniej kamera działa z innym NVR'em (nie qnap'em). Tam wszystko jest ok. Detekcja ruchu i alarmy też z tym, że wykrywanie ruchu nie zawsze działa tak jakbym chciał. Raz jest za czuły a innym razem nie włącza się choć powinno. Z qnapem też działa. W Qnap'ie znalazł ją, jako ONVIF,można nagrywać ciągle lub wg harmonogramu ale nie wiem jak włączyć nagrywanie z alarmu (checkbox w zakładce zarządzanie zdarzeniami - włącz nagrywanie z alarmu jest nieaktywny pomimo, że w kamerze detekcja ruchu i alarmy są enalble)



Udało się!!!
W konfiguracji kamery zmieniłem na ONVIF ProfileS i alarmy zrobiły się aktywne. Walczę dalej. Dzięki za zainteresowanie tematem i szybkie odpowiedzi. Walczę dalej (szukam jak ustawić obszar detekcji)
 
Kolega profesjonalny nie powiedział że wszelkie uaktywnione "rozkazy i powiadomienia" są przesyłane w strumieniu (stosowny protokół). Rejestrator jakikolwiek by nie był musi umieć je prawidłowo interpretować. Uzyskałeś to przez zmianę modelu obsługiwanego urządzenia w oprogramowaniu. Gratulacje za samodzielność. :D