Pomoc NAS jako Kontroler domeny - porady jak zacząć

GeeryS

Entry Technician
Q Associate
22 Luty 2015
38
13
8
Wałbrzych
QNAP
TS-x53
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Staram się ustanowić NAS (4.1.3) jako kontroler domeny ... i mieć dostęp do plików/folderów z Windows 8.1 ... ktoś z Was może pomoc ? ... nie znajduję na forum wiele w tym temacie.

z gory dzięki, jesli ktoś zgłosi możliwość pomocy ... to podpytam dalej
 
  • Sad
Reakcje: Michał B.
ok ... włączyłem DHCP, i komputer z win8.1 pro został przywitany w domenie ... ale w otoczeniu Sieć nie ma żadnych komputerów

zastanawia mnie co znacza, że w NAS pokazuej, że DHCP = NIE
upload_2015-3-22_14-0-10.png

upload_2015-3-22_14-7-59.png
 

Załączniki

  • upload_2015-3-22_13-58-22.png
    upload_2015-3-22_13-58-22.png
    2,8 KB · Wyświetleń: 39
  • upload_2015-3-22_13-59-37.png
    upload_2015-3-22_13-59-37.png
    2,8 KB · Wyświetleń: 38
zastanawia mnie co znacza, że w NAS pokazuej, że DHCP = NIE
Oznacza że na tym interfejsie sieciowym NASa, masz ustawiony na sztywno adres IP a nie pobierany z zewnętrznego serwera DHCP.
Włączony przez ciebie DHCP na NASie będzie przydzielał adresy innym komputerom w sieci.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
ok, z wykorzystaniem \\IP znajduje NAS'a ... loguje się jako Administrator ( ustanowiony w kontrolerze domeny ) i widzę główne drzewo katalogów NAS'a.

Teraz , gdy chcę wejść w dowolny folder, należy wprowadzić poświadczenia sieciowe ... moje próby poświadczenia za pomocą Administrator i hasło są nieudane ... jak przejść ten etap ?
upload_2015-3-22_15-50-45.png
 
wydaje mi sie ze ma ... a gdzie powinien byc nadany mu dostep ?

a moze przy logowaniu do windowsa powiniem juz logowac sie jakos do domeny ?
a moze uzytkownicy zdefiniowani w kontrolerze domeny na NAS maja byc jakos skorelowani z uzytkownikiem na Windowsie ?
 
Proponuję ssh na nasa i przegladanie logów. Wyjdzie dlaczego nie chce działać. W setupie domeny AD jest wiele kruczków i dziwnych zależności, problemem może być synchronizacja czasu, dns, i inne, więc najlepiej sprawdzić log.

m.