Pomoc Nie mogę się połączyć z Qnapem przez apkę Qfile

vnu007dl

Passing Basics
Beginner
6 Luty 2020
25
0
1
40
QNAP
TS-210
Ethernet
10 Mbps
Cześć
Niedawno zmieniłem dostawcę internetu i mam teraz światłowód od play i ich router Kaon. Od tego czasu nie mogę się połączyć z qnapem przez internet, jeśli jestem w innej sieci niż w swojej lokalnej LAN. Co ciekawe przekierowanie portów upnp działa i wszystko tam zaznaczyłem. Mogę się też zalogować na qnapa z innej sieci poprzez qnapcloudlink. Niestety jak w apce qfile wybieram połączenie poprzez qnapcloudlink to nie działa. Co może być tego przyczyną? obstawiam że jakieś ustawienie na routerze, ale nie umiem sobie z tym poradzić. Dołączam screeny z ustawieniami qnapa
Ktoś może podpowiedzieć co tu może być nie tak?
qnap2.jpgqnap3.jpg
qnap1.jpg
 
No wiem, że pisze że nie można uzyskać dostępu. Właśnie dlatego pokazałem ten screen:)
Wcześniej miałem neta przez LTE i router huawei i działało od ręki, nigdy nic tam nie konfigurowałem i nie sądzę abym tam miał publiczny IP.
W routerze mam inny adres niż podaje z linka który podałeś i nie mam tam możliwości jego zmiany. Coś można w tej kwesti zrobić w takim razie gdieś w ustawieniach routera, albo qnapa? Bo troche lipa że nie mam dostępu z sieci do serwera.
 
Hmm wydaje mi się że to nie Ti, bo już tak robiłem. Może w takim razie coś na routerze trzeba zrobić? Tylko co? Wszystkie problemy zaczęły się po zmianie operatora i routera
 
to przekieruj ręcznie odpowiednie porty na routerze i sie dowiesz czy to faktycznie to
Połączono posty:

aa i jeszcze jedno zanim zaczniesz psuć xD

jakie są 3 pierwsze numerki Twojego adresu WAN na routerze ? jeśli pasują do poniższej tabeli - nei masz publicznego adresu IP - więc nie ma sensu klikać
1722697139016.png


a ten temat był poruszany 151233 razy ;P
 
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale usługa upnp działa i na routerze faktycznie jest to ustawione
Nie rozumiem dlaczego usługa myqnapcloud działa bo mogę się przez stronę zalogować na qnapa, no ale apka qfile się nie potrafi zalogować.
 
Hmm czy aby napewno?
Poprzednio miałem lte na kartę od Playa też. O ile mi wiadomo to na lte też nie ma publicznego IP a działało.

Poza tym hmm myślę że dość dużo osób jak nie większość na zmienny IP i co nie na na to metody że się dostać do qnapa?
 
nie to absolutnie żadnego związku z Twoim problemem.

jakbyś miał na QNAPie TailScale, to na komórce mógłbys zainstalowac tez TailScale i połączyć sie do NASa (tak trochę na okrętkę) i by ruszyło.
 
Hmm może się narażę na śmieszność, ale no nie rozumiem.No to jaki ja mam problem? Myślałem że opcją myddns jest właśnie po to aby ominąć problem stałego IP?
Pozatym jakoś to nie przeszkad,a w tym że mogę się przez przeglądarkę zalogować na myqnapcloud z innej sieci i dziala, więc czemu nie potrafi tego apka? Wydaje mi się logicznym że gdyby się nie dało to przez weba też by nie działało?
 
zawsze będziesz mógł sie dostać do panel admina - bedzie to działało wolno , ale masz ten zasrany dostęp
ale inne usługi mają swoje wymagania - i ich nie spełniasz
więc pisz do swojego ISP (tego co ci daje internet) że chcesz publiczny adres IP .. jak będzie drogo (nei znam standardów NS) to szukaj innego dostawcy.

pozdrawiamy kolege @Butler który zmienił sobie usługodawce w przekomiczny sposób :D
 
zawsze będziesz mógł sie dostać do panel admina - bedzie to działało wolno , ale masz ten zasrany dostęp
ale inne usługi mają swoje wymagania - i ich nie spełniasz
więc pisz do swojego ISP (tego co ci daje internet) że chcesz publiczny adres IP .. jak będzie drogo (nei znam standardów NS) to szukaj innego dostawcy.

pozdrawiamy kolege @Butler który zmienił sobie usługodawce w przekomiczny sposób :D
A WEŹ MNIE JUŻ NIE DENERWUUUUUJ :ROFLMAO:

Także przeszedłem na Play i także straciłem dostęp do Qfile oraz Qmanager z urządzenia mobilnego. Zmieniłem sposób logowania na myQNAPcloud Link v2 - Relay i od tej pory już logowanie poza domem nie stanowi problemu. Nic nie kombinowałem z ustawieniami w ich routerze, a jestem w jeszcze gorszej sytuacji bo net mam pseudoświatłowód na kablu koncentrycznym i te ich badziewie nawet nie da się ustawić jako bridge oraz dostałem wyłącznie ipV6. Do PLEX używam Tailscale, przynajmniej dobrze to działa.
@SiewcaRyżu Play nie daje publicznego IP. Nie i już.
 
  • Love
Reakcje: SiewcaRyżu

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Ts-262