Pomoc Nie mogę się połączyć z Qnapem przez apkę Qfile

vnu007dl

Passing Basics
Beginner
6 Luty 2020
25
0
1
40
QNAP
TS-210
Ethernet
10 Mbps
Cześć
Niedawno zmieniłem dostawcę internetu i mam teraz światłowód od play i ich router Kaon. Od tego czasu nie mogę się połączyć z qnapem przez internet, jeśli jestem w innej sieci niż w swojej lokalnej LAN. Co ciekawe przekierowanie portów upnp działa i wszystko tam zaznaczyłem. Mogę się też zalogować na qnapa z innej sieci poprzez qnapcloudlink. Niestety jak w apce qfile wybieram połączenie poprzez qnapcloudlink to nie działa. Co może być tego przyczyną? obstawiam że jakieś ustawienie na routerze, ale nie umiem sobie z tym poradzić. Dołączam screeny z ustawieniami qnapa
Ktoś może podpowiedzieć co tu może być nie tak?
qnap2.jpgqnap3.jpg
qnap1.jpg
 
@Butler
Także przeszedłem na Play i także straciłem dostęp do Qfile oraz Qmanager z urządzenia mobilnego. Zmieniłem sposób logowania na myQNAPcloud Link v2 - Relay i od tej pory już logowanie poza domem nie stanowi problemu.
Możesz wyjaśnić jak to zrobiłeś? W aptece qfile nie mam takiej opcji połączenia myqnapcloudlink v2.
No ale.pewnie nie rozumiem;)
 
@Butler
Także przeszedłem na Play i także straciłem dostęp do Qfile oraz Qmanager z urządzenia mobilnego. Zmieniłem sposób logowania na myQNAPcloud Link v2 - Relay i od tej pory już logowanie poza domem nie stanowi problemu.
Możesz wyjaśnić jak to zrobiłeś? W aptece qfile nie mam takiej opcji połączenia myqnapcloudlink v2.
No ale.pewnie nie rozumiem;)
Ofiary Play to i publicznego IP nie mają i za ich natem są i za niejasnymi regułami ichniego fajerłola....

Wysłane z mojego Lenovo TB128XU przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego Lenovo TB128XU przy użyciu Tapatalka
 
Play nie da publicnego ip , chyba ze dla firm.
Byłem na tyle zdeterminowany że brałem pod uwagę podpisanie umowy na firmę, ale Play odpisał że w tym wypadku także bym nie uzyskał publika. Może to kwestia lokalizacji i konkretnej infrastrukury i w innej miejscówce mogą to zaoferować.
 
Czyli wracając do mojego problemu zostaje tylko vpn tak? a jak to skonfigurować? Jest może na forum jakis tutorial? vpna trzeba instalować na qnapmie? wybaczcie, ale nie znam się na tych zagadnieniach. ewentualnie gdzie mógłbym otym poczytać, albo jakich słów kluczowych użyć aby to znaleźć? Dziękuję.
 
zainstalowac klienta tailscale na QNAPie jest w appcenter , zalogować i potwierdzić konto , wyłączyć wygasanie konta tego qnapa
na komórce/innym urządzeniu zainstalować klienta tailscale i j/w podpiąć do konta

mając włączonego klienta Tailscale , mozesz za pomocą adresu IP QNAPa w sieci tailscale (będzie to coś 100.xx.xx.xx) dobić się do qnapa.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Ts-262