Pomoc nie widac udzialow qnap ts-419 pII

eremo

Nowy użytkownik
Noobie
18 Grudzień 2012
4
0
1
Witam posiadam serwer Qnap ts-419 pII
Na dwoch dyskach mialem zamontowany wolumen w raid 1
Dodalem 2 nowe dyski ktore tez chcialem zeby pracowaly w raid 1
Po tej operacji stracilem dostep do udzialow z pierwszych dwoch dyskow mimo ze pokazuje ze dane sa zajete i wolumen zamontowany jest dobrze.
Moje pytanie brzmi nastepujaco
Czy i w jaki sposob moze recznie wskazac serwerowi ze na pierwszym wolumenie sa moje udzialy zeby je widzial i mogl z nich korzystac?
Jesli sie tak nie da bo cos zle zrobilem to czy moge w jakis sposob odzyskac dane zapisane na tych dwoch pierwszych dyskach.
Mam tam wazne dla mnie dane.
Prosze o pomoc i z gory dziekuje.
 
Witam,
Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się, że powinieneć podłączyć jeden dysk do trzeciej kieszeni i skopiować na niego RAID. Potem wyjąć dwa dyski (1 i 2 - RAID1) i przełożyć trzeci (nowy) na pierwszą kieszeń. Następnie podłączyć czwarty (nowy) dysk do drugiej kieszeni i utworzyć nowy RAID 1 z nowymi dyskami. Ja tak bym robił - jeżeli się mylę, niech mnie ktoś poprawi. Wydaje mi się, że w opisany sposób należy robić kopię wolumenu RAID 1 (mirror), a następnie utworzyć nowy wolumen RAID 1. Jak odzyskać dane - nie mam bladego pojęcia. Przepraszam, że Ci nie pomogłem, ale myślę, że moja wypowiedź spowoduje większe zastanowienie się innych QNAP-owców na zmianami dysków. Proszę o poprawienie mnie, jeżeli uważacie inaczej.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Waldek