Help Niski (wręcz zerowy) transfer przez VPN uruchomiony na QNAP TS-251

EmTeeSea

Passing Basics
Beginner
May 6, 2021
15
0
1
38
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Dzień dobry,
posiadam TS-251, który używany jest głównie jako dysk sieciowy (2 użytkowników, sporadyczny transfer danych po sieci lokalnej). Całość podłączona jest jednym przewodem do routera, Internet w tej lokalizacji to stabilne 90/30. Uruchomiłem na QNAP-pie serwer OpenVPN, aby jedna osoba mogła łączyć się zdalnie z siecią wewnętrzną. Porty przekierowane, połączenia działa (odpowiednia informacja w kliencie VPN, widać podłączonego użytkownika w ustawieniach QNAP-a).

Problem jest taki, że transfer danych po VPN jest koszmarnie wolny - właściwie jakby go nie było (pojedyncze kilobajty), nie da się nawet wczytać żadnej strony internetowej, nie mówiąc o transferze plików. Klient podłączony jest przez podobne łącze (90/30). Około rok temu miałem podobną konfigurację i działało to całkiem znośnie. Czy jest coś o czym zapomniałem w konfiguracji?

QNAP TS-251 z 4 GB TAM-u + najnowsza wersja QTS.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
 
Domyślna konfiguracja, czyli UDP. Czy jest coś co warto sprawdzić po podłączeniu klienta do serwera? Jakieś statystyki po stronie QNAP-a?
 
Pod hasłem wyłączenie kompresji mowa o tej opcji compress link (czy jakoś tak)? Nie mam teraz wglądu - piszę z pamięci.
 
Dokładnie
patrzać na wypowiedzi w sieci .. taniej bedzie odpalic wireguard ma raspberry pi 4 niz się z tym męczyć..
 
Kompresja wyłączona, brak efektów - nadal kilobajty, a CPU na QNAP-ie skacze tylko do 40-50%. Próba pobierania plików po sieci lokalnej też kończy się mizernymi skutkami (pojedyncze megabajty), gdy ktoś się loguje przez VPN. Wskaźnik wykorzystania sieci na QNAP-ie pokazuje też niewielki ruch.
 
Bez VPN transfer po localu jest okay?
W sumie nie wiem ile powinno być, ale przy pobieraniu pliku, który ma 30 GB stabilizuje się na około 17 MB/s (wskazanie Windowsa). Tyle powinno być?

a masz QFirewalla ?
Od niedawna mam, ale ten problem być już przed instalacją tego softu.
 
m-and-create-helpdesk-ticket-1500-1500-black-white.jpg
 
  • Like
Reactions: Ice
Ten test pobierania, który robiłem był zrobiony z laptopa, czyli do routera podpięty byłem po WiFi na 5 GHz (NAS kablem do routera). Jeśli to coś pozwoli zdiagnozować to mogę się wpiąć po kablu w router.
 
Po kablu około 75 MB/s. Podłączenie QNAP-a drugim LAN-em coś pomoże?
 
Tak, jak pisałem - koło 90/30. Różnie bywa, ale raczej nigdy nie spada poniżej 50/25.
 
Jaki jest internet u osoby która się zdalnie łączy? Operator, prędkość itd?
 

Users search this thread by keywords

  1. wolny transfer