Ocena TS-411U

A

anteek

Nowy użytkownik
Noobie
Sep 16, 2008
2
0
1
witam


Widzę, że tu nikt nie ma 411U więc napiszą swoją recenzję.

1. Do portów USB nie można podłączyć nic innego niż nagrywarkę USB, nie można podłączyć Pendrive ani hdd via usb.
2. Brak możliwości ustawienia Quoty na konkretny zasób, możemy ustawić Quotę tylko na usera. Nie wiem czemu, ale często nie pamięta ustawień Quoty, więc przestałem z tego korzystać bo kopie nie wykonywały się.
3. Udziały sieciowe, które miały w nazwie znak - nie podmapowywały się po starcie komputera, dopiero po jakimś czasie można było na nie wejść !
4. Współpraca z AD 2003 sprowadza się tylko do ściągania nazw kont i grup z AD. Niestety nie można w zaden sposób zarządzać ani zasobami, ani folderami w zasobach z poziomu Windows servera, tu oczekiwałem dużo więcej.
5. Oprogramowanie NetBak b. ubogie i nie jest to problem, problemem jest to że w zasadzie zachowuje się jak chce. Mam wrażenie, że nie działa stabilnie, b. często gubi ustawienia uwierzytelnienia do zasobu sieciowego przy starcie i wywala błąd, trzeba na nowo wpisywać konto i hasło. Normalny program nie może tak działać. Log jest b. krótki. Ciekawie zachowuje się program na niektórych komputerach. Np. mam backup na 00:30 i o 00:40 jest koniec, o 1:30 kopia znowu startuje się i nie robi kopii tylko pisze znowu koniec. I tak jest codziennie. Ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi ?


Generalnie zarządzanie serwerem nie wzbudza mojego zaufania, menu jest dobrze zbudowane, jednak jest niedopracowane, często nie ma potwierdzeń ze strony systemu, że coś się zrobiło. Miałem spore problemy aby go skonfigurować i mam wrażenie, że jak działa to nie należy nic ruszać dla własnego dobra. Nie wiem jak inne produkty Qnapa i inne serwery rakowalne NAS ten model moim zdaniem jest niedopracowany, żeby nie powiedzieć niepewny. Kosztował sporo i oczekiwałem więcej za tą kasę.

pozdr.
anteek
 
Silas Mariusz

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
Apr 5, 2008
9,928
30
2,490
153
38
www.devspark.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
You must log in or register to view this reply.
 
A

anteek

Nowy użytkownik
Noobie
Sep 16, 2008
2
0
1
You must log in or register to view this reply.
 
P

Pawel

Nowy użytkownik
Noobie
Oct 31, 2008
1
0
1
You must log in or register to view this reply.