Pomoc Odzyskanie danych po złym włożeniu do Qnap

gregi111

Nowy użytkownik
Noobie
21 Styczeń 2017
2
1
3
49
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witajcie,
Zrobiłem szkolny błąd. Padł mi qnap z 4 dyskami. 1 systemowy, 2-3 raid 1 i 4 prosty. Wszystkie po 4TB. Niestety wyjąłem wszystkie dyski i nie opisałem który jest który. Myślałem że uszkodził się Qnap ale po sprawdzeniu dysków okazało się, że wszystkie są ok, więc poczytałem i wyszło że padł system. Niestety pomyliłem się i włożyłem dyski w innej kolejności, bo nie pamiętałem gdzie był RAID. Po włożeniu RAID się odbudował nadpisując dane. Widzę tylko te dane i co ciekawe system się też uruchomił ale z dysku 2-3 Raid, a był wcześniej na dysku 1. Czyli musiałem dysk systemowy wpiąć do RAID - jako dysk 2 lub 3. Dysk 1 jest teraz "wolny" chociaż musiały być wcześniej na nim jakieś dane. Zastanawiam się czy nie postawić wszystkiego od nowa tym bardziej, że mam nowy wiekszy dysk. Pytanie jak odzyskać dane z dysku który został nadpisany (danych w raid było mało więc dane pozostały na nim. Druga sprawa jak odzyskać dane z dysku który teraz jest jako "wolny"? Jaką metodę polecacie żeby odzyskać takie dane? System wolałbym żeby był na pierwszym dysku tak jakoś naturalnie mi pasuje.
 
no ale czy "wolny" dysk pokazuje że ma dużo wolnego miejsca ? może ci udziały pokasowało ?
Pokazuje jakby był pusty. Jeżeli odczytam z innych to z tego też jak sądzę. Plan mam taki i proszę o info czy ok:
1. Przenieść system z dysków 2-3 w RAID na nowy dysk dany do kieszeni 1. (nie wiem czy da się przenieść system?)
2. Usunąć dyski 2-3 i odzyskać dane jakimś programem pod PC.
3. Puste dyski 2-3 z powrotem włożyć do NAS.
4. Przenieść uratowane dane na NAS.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Odzyskanie danych
  2. który z dysków jest 1
  3. ts-212 odzyskanie
  4. raid 1 odzyskanie danych
  5. który dysk jest nr 1
  6. pomyliłem dyski
  7. jak odzyskać dane raid 1
  8. raid
  9. nowy dysk systemowy