Pomoc Odzyskanie danych

M

Marcel_uss

Nowy użytkownik
Noobie
9 Wrzesień 2016
2
1
3
45
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Wszystkim odrazu zaznaczę że nie jestem administratorem a poprostu entuzjastą i gadżeciarzem po prostu lubię takie ciekawe rzeczy. W domu używam Qnap głównie do magazynowania choć z tego modelu można wycisnąć dużo więcej. Lece z problemem:
1. Normalna konfiguracja na stałe to 2 dyski na 4 (2x4T) zatoki w RAID-1.
2. Zamontowałem kolejny do zatoki numer 3.
3. Ze względu na niską wiedzę bałem się kombinować pula pamięci w obawie iż dostawiając 3 dysk pokasuje to co mam na tych 2.
4. Wpadłem na genialny pomysł i wyłączyłem NAS'a.
5 Wysunąłem 2 dyski na stałe i zamontowałem ten jeden w celu aby się pobawić pulą pamięci, potestować, pofarmotować itp. po wszystkim wrócić do punku 1.
6. Zainstalowałem system na dysku do testów zrobiłem co w punkcie 5 i po zabawie wyłączyłem.
7. Wsunąłem 2 dyski które są na stałe w RAID bez 3 testowego dysku,
8. Odpalam a tu zong. Liczyłem że się odpali itp. i się okazuje że on ma system w pamieci flesz i nic ze starych dysków nie widać
9. Atak paniki w pierwszej chwili aaaaaa....

Jak podkreślam nie jestem adminem i nie doczytałem, nie przygotowałem się do tego.

Jakie są możliwości odzyskania danych kierunek przegrania ale jak się do nich dostać czy odtworzyć czarodziejski sposób konfiguracje i ustawiania systemowe. Profesjonalna usługa jakaś z zewnątrz ?

Wersja oprogramowania Firmware: x.x.x Build 20YYMMDD <- najnowsza nie włączam bo się boję :)
Model serwera: QNAP TS-453A
 
Cześć wszystkim, podłączam się do wątku. Mam podobny problem. QNAP TS 253 pro ( dyski w RAID 1) nagle system padł, QNAP „piszczy” ( nic nie było wymieniane ) ramy sprawdzone w innym sprzęcie - są ok. Mam pożyczonego QNAP TS 251-a macie pomysł jak odzyskać dane z moich dysków.
 
Nowy qnap zresetowany do default, pytanie czy uruchamiac go od razu z dwoma dyskami ? Uruchomilem teraz z jednym i probuje zainicjalizowac dysk to wyglada ze chce sformatowac dysk (a tego nie chce :)). Wylaczyc qnap wsadzic dwa dyski (zrobione w raid1) i qnap sobie poradzi ?
dzieki za odpowiedz
 
Zrobilem dokladnie jak mowisz, wsadzialem dyski z raid do qnap i dane dostepne od reki :). Zgrywam dane. Pozniej temat co sie stalo z system ale to juz inny watek.
Dzieki !!

Temat zamkniety
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. pula pamięci
  2. jak odzyskać dane