Pomoc Odzyskanie danych

Dyskusja w 'Macierz oraz woluminy dyskowe' rozpoczęta przez użytkownika slawson, 16 Listopad 2009.

Ładowanie...
  1. slawson

slawson Nowy użytkownik Noobie

Miejscowość:
    Warszawa
    Local Time:
    00:02
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Witam Was serdecznie

niestety długo się nie nacieszyłem dobrze działającym TS-410 ;(
    ( 3.1.2_Build1014, 2x1TB Seagate, RAID1, ext4)
    wczoraj wieczorem nastąpił przykry wypadek. Mianowicie podczas wgrywania danych na TS nagle QNAP zniknął z sieci. Połączenie NAS do routera było, sprawdziłem na 2 jego kartach, jednak żadnymi narzędziami (PuTTY, WinSCP, finder, ftp ...) nie udało mi się do niego dostać. Nie pomagało wyłączenie i włączenie urządzenia. Cały czas było tak samo. Po kilkudziesięciu straconych minutach i próbach zdecydowałem się reset. Po tej operacji TS wstał, pokazał poprawnie RAID1, status dysków ok. Oczywiście userzy i dane zostały "wymazane". Jednak w informacji o RAID wyświetla mi informację o tym, że dysk ma 915 GB, wolnych jest o połowę mniej. Taka informacja jest zgodna z prawdą, bo było ok 500 GB danych wgrane. Czyli jednak te dane są. Czy istnieje jakaś możliwość odzyskania tych danych ? Było tam sporo avi, które można mieć jeszcze raz, ale wgrałem tam ok 4 GB zdjęć, które miały być bezpieczne jak nigdy.... Nie spodziewałem się, że może się coś takiego stać :-(
    Spróbowałem podpiąć dyski do Win XP, przez Explore2fs widzę 3 partycje: hdc1,hdc3 i hdc4. Pierwsze dwie są puste, na ostatniej są: home, lost+found, opt, usr.
    Taka sama sytuacja jest przez Ext2IFS.
    Niestety nie jestem specem od linuxa, uruchomiłem z płyty ubuntu, jednak nie widziałem dysku SATA, choć w BIOS jest.
    W jaki sposób mogę się dostać do moich danych ?

z góry dziękuję za chęć pomocy i poświęcony czas
    pozdrawiam

2. jarlath

jarlath Moderator Contributor

Miejscowość:
    Poland, Gliwice
    Local Time:
    Oceny:
    +14 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x59 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro 1 GbE
    Jeżeli pokazuje właściwie, że jest zajętość - dane powinny pozostać, Spróbuj zalogować się do QNAP'a przez SSH pogrzebać w /share ewentualnie w /share/MD0_DATA - gdzieś tam muszą być dane, prawdopodobnie w katalogach o takich samych nazwach jak wcześniej działały udziały Samby. Podłączanie pojedynczego dysku RAID1 do komputera i montowanie jest możliwe - ale nie jest takie proste. Kiedyś robiłem coś takiego, lecz wymagana znajomość działania raid programowego pod Linux'em

3. slawson

slawson Nowy użytkownik Noobie

Miejscowość:
    Warszawa
    Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Wielkie dzięki @jarlath <brawo> <brawo> <brawo>

Zupełnie niepotrzebna była moja panika. Tak jak napisałeś wygrzebałem dane. Zgrałem na kolejny dysk, i spróbuję postawić tą 410 od nowa.

Jeszcze raz Wielkie Dziękuję !!!!

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.