Pomoc Ostrzeżenie LOGIN FAIL (FTP)

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

foreplay

Passing Basics
Beginner
19 Luty 2015
12
3
3
42
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam!
Jestem początkującym użytkownikiem QNAPA 212P.
NAS działa w Lanie i "na zewnątrz". Utworzyłem konto użytkownika "ftpuser1", ustaliłem mu hasło i dostęp odczytu jednego z folderów.
Loguję się do Nasa z przeglądarki IE/Chrome, podaję nazwę użytkownika, hasło i ma dostęp do struktury plików do której jako admin dałem dostęp dla konta ftpuser1. Przy każdym moim ruchu po folderach od NASA dostaję powiadomienie: "Ostrzeżenie (liczba) ftpuser1 login fail (FTP)". Z uwagi na to, że w zabezpieczeniach NASA mam ustawonie aby po 5 błędnych próbach logowania w ciągu 5 minut banował IP - tak się to dzieje.

Dlaczego mimo tego iż nazwa użytkownika i hasło się zgadzają, dostaję dostęp do plików, to nas wyrzuca to jako błąd logowania? Co jest tego przyczyną?

EDIT:
Teraz jest jeszcze tak, że przy poruszaniu się po strukturze folderów w ramach FTP, NAS generuje ostrzeżenie "0anonymous Login Fail (FTP)". Dzieje się tak wtedy kiedy mam wyłączony dostęp dla anonymous w FTP a poruszam się po strukturze plików będąc zalogowanym prawidłowo na konto w FTP.
 
mariuszsal, sytuacja występuje tylko przy użyciu przeglądarek WWW ... Na klientach FTP nie ma problemu.
Jednak często wystawiam pojedyncze pliki dla klientów, podaję im link, a oni zazwyczaj nie posiadają klientów FTP. Klikają w link, a on otwiera im się za pomocą domyślnej przeglądarki.
Czy da się coś z tym zrobić?
 
Dlaczego mimo tego iż nazwa użytkownika i hasło się zgadzają, dostaję dostęp do plików, to nas wyrzuca to jako błąd logowania? Co jest tego przyczyną?
Ponieważ każda przeglądarka wstępnie loguje się przy użyciu hasła anonymous jeśli nie podajesz w linku prawidłowego loginu i hasła do tego serwera.
 
Oczywiście zgadzam się z Mariuszem w kwestii technicznej !
Format ftp://user:haslo@192.168.1.1 rozwiążę twój problem, ale jest mało profesjonalny :p

Dlatego sugerowałbym abyś odpuścił sobie FTP jeśli do komunikacji z użytkownikami używasz przeglądarki. Nie wystarczy im zwykłe udostępnianie z poziomu File Station ? Nie dość, że ładniej to i jakaś tam kontrola nad tym jest.
Kto spamięta te hasła i userów którym porozsyłałeś linki ?
 
mariuszsal, dziękuje za zaangażowanie w temat - doceniam. Twoje uwagi również do mnie trafiają, ale czasem łatwiej podrzucić link, niż tłumaczyć co po niektórym obsługę File Station (moja firma obsługuje czasem klienta, który ma problem z obsługa klawiatury :)).

Nie chciałbym łamać netykiety forum i nie wiem czy jej teraz nie złamię...., ale jeszcze dwa proste (dla znawców tematu) pytania:
1. co zrobić, aby użytkownikom, którzy logują się do FTP/WebDAV nie pokazywał się folder "Qsync" (Qsync mam wyłączone)
2. co zrobić, aby użytkownikom, którzy logują się do FTP nie pokazywał się w strukturze plików katalog "@Recycle" (koszt systemowy mam włączony, ale chcę aby tylko admin go widział) :)
 
A widzisz i tu cie mam :)
Gdybyś nie tylko docenił moją propozycję ale ją również zastosował, rozwiązałbyś i te dwa problemy, ponieważ nie tworzysz userów na poziomie systemu.

http://46.77.89.145:8080/share.cgi?ssid=0kiPRzb


Przygotowałem ci przykładowy link. Możesz sobie te linki zahasłować i określić ich czas ważności. Ja swoim klientom tylko tak udostepniam zasoby. Bo na cholerę mi w systemie setka dziwnych i nieznanych użytkowników.
 
  • Lubię to
Reakcje: foreplay
  • Lubię to
Reakcje: foreplay
A widzisz i tu cie mam :)
Hehe, no nie do końca :Dumny: W firmie zajmuję się działem technicznym. Na FTP udostępniam swoim współpracownikom i partnerom handlowym różne dane, które aktualizuję co kilka dni. Userzy na poziomie systemu są mi więc potrzebni :)Co więcej jest jeden folder z dostępem uploadu, ponieważ oni również "udostępniają" mi na tym FTP swoje materiały. A więc wracając do moich pytań:
1. co zrobić, aby użytkownikom, którzy logują się do FTP/WebDAV nie pokazywał się folder "Qsync" (Qsync mam wyłączone)
2. co zrobić, aby użytkownikom, którzy logują się do FTP nie pokazywał się w strukturze plików katalog "@Recycle" (koszt systemowy mam włączony, ale chcę aby tylko admin go widział) :)
- Da się coś z tym zrobić?

P.S.

Nie działa mi ten link. BTW, jak coś takiego zrobić ? :)
 
Dokładnie

ai.imgur.com_XZEu36C.png
 
  • Lubię to
Reakcje: foreplay
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.