Recenzja Półtora roku z cybernetyczną maszyną wielokonną!

Ice

Wyżej w hierarchii niż Pawliko.
Q's Reseller
16 Styczeń 2018
1 347
2
491
113
38
QNAP
TVS-h1288X
Ethernet
10 GbE
Mija półtora roku, od kiedy kupiłem TVS-672N bida edyszyn. W trakcie wielu godzin spędzonych na forum, kłodom rzucanym pod nogi przez @pigers i @Silas Mariusz , a nawet przez @Pawliko pjotera - nic nie zabiło mojego Qnapa, ba mało tego - sprzęt jest tak turbo wzmocniony, że dziś nie ma szans, żebym spoglądał w kierunku innych maszyn. To Alfa Romeo z silnikiem Ferrari ;)

Więc dla przypomnienia - TVS 672N seryjnie z 4G ramu i i3 8100T (bryndza). Aluminiowy radiator, średnio odprowadzający ciepło.
Zminiłem i3 > i9 9900T (za tydzień wskakuje pełnoprawna i9 9900!) 4GB ram > 64GB, aluminiowy badziewiak na wielki miedziany radiator oraz pasta Thermal Grizzly Kryonaut extreme. Były plany na wodne chłodzenie, ale póki co porzucone.

Aktualnie, Qnap zasuwa na QuTS Hero beta, w konfiguracji:
1. SSD na rtorrenta
2. RAID1
3. RADI1
4. HDD
5. HDD
6. HDD
7. M.2 Raid1 system +VM
8. M.2 Raid1 system +VM

Maszyna w lipcu została mocno dociążona przez serwergps.pl (polecam, tanio sprzedam abo na tracking ;p) na który spływa multum informacji odnośnie trackingu samochodów. Na drugiej VM działa Plesk ukochany przez @Silas Mariusz i mnie, przewala się przez niego sporo poczty i wejść na www. Aktualnie hostuję swoje strony, znajomego ale to 10 stron, plus dużo poczty. Serwer ciągle synchronizuje dane z 3 innym, spływają na niego duże ilości zdjęć i materiałów wideo, kilka dockerów.

Na dzień dzisiejszy uważam, że seria x72N,X, XT jest wyjątkowo udaną serią, bo za na prawdę rozsądne pieniądze można zbudować serwer o potężnej mocy obliczeniowej - bo i9 9900 ma w passmarku 17000 punktów (dla porównania j4125 ok 3000), a inne profesjonalne serwery Qnapa na mocarnych Xeonach zbliżają się do 13000 punktów. Cena - wiadomo sporo wyższa. Pod moje zastosowania, serwer jest idealnie skrojony na miarę, a jeszcze nowy kernel i QuTS na ZFS zdecydowanie lepiej wykorzystują potencjał hardwaru. Jeżeli już będę miał ponad 5000 urządzeń, wtedy dokupię kolejny taki sam serwer i będę mogł bazę rozdzielić, bo nie ma sensu kupować jednego turbo potężnego serwera - bo to się nie opłaca.

Oczywiście, zaraz majfrendy wyskoczą, że proxmox komputer bla bla bla. Nie. Qnap, wsparcie, stabilność, szybkość działania, intuicyjność i coś, co jest najważniejsze - to po prostu działa, bez zbędnych ingerencji. Warto wspomnieć o wsparciu, jakie jest na forum czy helpdesk.

Dziś nie ma szans, żebym poszedł na coś innego. To po prostu działa :)
 
A co mi tam, najwyzej tez sie nie bedziesz do mnie odzywal ;)
od kiedy kupiłem TVS-672N bida edyszyn
Qnap za 10000zl, no kurwa bieda az piszczy.
Zminiłem i3 > i9 9900T
+2000zl.
Ale przyznacz trzeba ze mozliwosc upgradu to zdecydowany plus tego modelu, i tu nie ma co ukrywac. To jest potezna zmiana na lepsze i szybsze ;)
+2000zl , no ale jak potrzeba to potrzeba ;)
aluminiowy badziewiak na wielki miedziany radiator oraz pasta Thermal Grizzly Kryonaut extreme
A testowales na stockowym coolerze jak sobie radzi?
Serwer ciągle synchronizuje dane z 3 innym
Masz x3 takie NASY? Jak wygladaja tamte serwery? Czym je syncujesz? (o ile to nie tajemnica :D )
rozsądne pieniądze można zbudować serwer o potężnej mocy obliczeniowej - bo i9 9900 ma w passmarku 17000
Zrobie to samo za 1/2 ceny twojego NASA. No ale wiadomo, nie bedzie to qnap tylko "składak z proxmoxem"
ZFS zdecydowanie lepiej wykorzystują potencjał hardwaru.
ZFS w debianie/ubuntu bylo 2-3 lata temu. No ale super ze newsy o ZFS doszly tez do siedziby QNAPA.
Zmiana zdecydowanie na plus, warto tego uzywac.
To na duzy plus.
szybkość działania
Wydales na goly serwer ok 15000zl i jestes zaskoczony szybkoscia jego dzialania? ;)
intuicyjność i coś, co jest najważniejsze - to po prostu działa, bez zbędnych ingerencji
No i tutaj nie ma o czym gadac. To jest kurewska przewaga twojego rozwiazania nad "domowymi".
Dziś nie ma szans, żebym poszedł na coś innego. To po prostu działa
Rozumiem, szanuje.
Ale do domowych zasotsowan dalej sie bede upieral ze "składak" jest lepsza opcja.
Do biznesowych raczej nie.

Ogolnie fajnie Ci to wyszlo, super ze dziala.
Gratuluje ;)
 
Inne do synchro różne, synchronizują się za pomocą skryptu własnoręcznie napisanego, nasy spięte w VPN S2S.

:)
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Troche zaskoczony jestem tymi cenami...
Tak czy siak na dzien dzisiejszy NIEREALNE jest zrobic to samo w tych pieniadzach.
 
kryonaut nie jest kłodą ! co najwyżej wisienką na torcie !

ai.pinimg.com_originals_3d_d0_01_3dd0016be10bd020ca9ed452dfe37032.jpg


a radiator tak czy siak miałeś wymienić z tego co pamiętam :p
 
Dziś nie ma szans, żebym poszedł na coś innego. To po prostu działa

Tym nie mniej się cieszę, że poszedłem tą samą drogą. No prawie tą samą, bo nadal mam bieda edyszyn :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. plesk
  2. proxmox qnap