Pomoc Parę podstawach pytań na temat QNAP 212P(router, prędkość,wysokie użycie procesora)

wnuczus

Entry Technician
Q Associate
2 Grudzień 2015
32
3
8
34
QNAP
Ethernet
null
Cześć!,

wczoraj kupiłem w/w dysk sieciowy i mam parę pytań z nim związanym.

1. Czy 80 GB powinno się wrzucać ponad 12 godzin czy to normalna prędkość(większość jpg i filmów mp4)
2. Czy to normalne, że po wrzuceniu tych plików procesor jest obciążony na 90%?
3. Po wgraniu zdjęć i otwieraniu ich poprzez dysk sieciowy jedno się otwiera dosyć długo, nawet miniaturki wgrywają się parę minut
4. Mam internet w PLUSIE; czy ktoś wie czy nie będzie problemu abym mógł bez przeszkód mieć dostęp spoza domu do serwera z tym internetem?
5. Jaki polecacie do celów domowych(małe mieszkanie) router, aby działał szybko przez WiFi z QNapikiem:)
6. Czy jeśli podłącze router z plusa do nowego routera, to będzie wszystko ok? czy to uniemożliwi działanie poprawne QNAPA ( chce tak zrobić bo karta sim jest wtopiona w antenę i musze używać routera plusa.)/
7. Niby moja wersja może mieć dwa dyski, ale tasiemka była jedna, gniazdo na płycie głównej też jest, więc jak podłączyć drugi dysk?

Dzięki za pomoc!
 
1. Czy 80 GB powinno się wrzucać ponad 12 godzin czy to normalna prędkość(większość jpg i filmów mp4)
Drobnica zawsze się długo przerzuca - sprawdz to na swoim kompie ;)

2. Czy to normalne, że po wrzuceniu tych plików procesor jest obciążony na 90%?
Wyłącz generowanie miniaturek.

3. Po wgraniu zdjęć i otwieraniu ich poprzez dysk sieciowy jedno się otwiera dosyć długo, nawet miniaturki wgrywają się parę minut
j/w

4. Mam internet w PLUSIE; czy ktoś wie czy nie będzie problemu abym mógł bez przeszkód mieć dostęp spoza domu do serwera z tym internetem?
Limit prędkości + limit pobierania

5. Jaki polecacie do celów domowych(małe mieszkanie) router, aby działał szybko przez WiFi z QNapikiem
WiFi i NAS ? złe rozwiązanie - kabel = szybko i pewnie
WiFi = niezadowolenie .

6. Czy jeśli podłącze router z plusa do nowego routera, to będzie wszystko ok? czy to uniemożliwi działanie poprawne QNAPA ( chce tak zrobić bo karta sim jest wtopiona w antenę i musze używać routera plusa.)/
QNAP zadowoli się dowolną siecią z dowolnego routera, jak router będzie wolny to transmisje QNAP <-> PC też będą wolne.

7. Niby moja wersja może mieć dwa dyski, ale tasiemka była jedna, gniazdo na płycie głównej też jest, więc jak podłączyć drugi dysk?
Przyjrzyj się dokładnie ;)
 
Bardzo dziękuje za tak szybkie odpowiedzi!
Limit prędkości + limit pobierania

Teoretycznie mam tak duży limit, że nie powinno być problemu i do tego, jeszcze plusowy "no limit"ale pomijając limity powinno być ok?


WiFi i NAS ? złe rozwiązanie - kabel = szybko i pewnie
WiFi = niezadowolenie .

Niestety mój MacBook Air, ma tylko wifi, teoretycznie są jakieś przejściówki na thunderbolta, ale nie wiem czy nie lepiej znaleźć jakiś router z thunderboltem. Ale może znasz jakiś konkretny model do max 300zł?

Przyjrzyj się dokładnie ;)

Będę musiał, chociaż wydaje mi się, że całą przejrzałem.

W sumie mam 8 pytanie
Czy jeśli mam dysk zewnętrzny USB 3.0 to przy podłączeniu go do portu, osiągi powinny być podobne jak z dyskami wewnętrznymi? i czy będą takie same możliwości takiego dysku jak z dyskiem wew?
 
Mam internet w PLUSIE; czy ktoś wie czy nie będzie problemu abym mógł bez przeszkód mieć dostęp spoza domu do serwera z tym internetem?
Tak pod warunkiem, że twoja oferta umożliwia korzystanie z APN pro lub m2m (dynamiczny lub statyczny publiczny IP). Oraz dokupisz ją oddzielnie w BOK, pierwszy ok 6 zł +VAT drugi 15 zł +VAT do abonamentu.
Jaka jest jego maksymalna przepustowość? Bo nie wiem czy jest sens kupować router w standardzie AC czy wystarczy N
Kupiłeś go w przypływie emocji, że nie znasz jego specyfikacji? Dane techniczne modelu udostępnia producent:
QNAP Systems, Inc. - Network Attached Storage (NAS)
 
Tak pod warunkiem, że twoja oferta umożliwia korzystanie z APN pro lub m2m (dynamiczny lub statyczny publiczny IP). Oraz dokupisz ją oddzielnie w BOK, pierwszy ok 6 zł +VAT drugi 15 zł +VAT do abonamentu.

Czyli bez różnicy czy wybiorę statyczny czy dynamiczny tak?

Kupiłeś go w przypływie emocji, że nie znasz jego specyfikacji? Dane techniczne modelu udostępnia producent:

Nie znam dokładnie wszystkich a na stronie producenta znalazłem tylko tę informacje co wkleiłem wyżej. Chciałem domowy serwer NAS, więc kupiłem ten bo ma dobre opinie, głównie chce go używać jako backup i żebym mógł dane w chmurze przetrzymywać .
 
Ok mam statyczny publiczny IP, wszystko mam na zielono. Teraz pytanie czy można jakoś zrobić tak abym widział dysk sieciowy poza domem? Skonfigurowałem cloud i mogę się zalogować na strone www do swojego qnapa ale chciałbym aby był widoczny jak dysk sieciowy
 
Tak zrobiłem przekierowanie z tymi tylko pięcioma portami, i przez strone www działa ok ale chce aby dysk był widoczny tak jak w sieci lokalnej ale poza domem

Zrzut ekranu 2015-12-03 o 20.48.19.png



Czy tylko będę miał dostęp do danych poprzez serwer www?
 
Nie wie się wszystkiego odrazu tak. Przepraszam Was jeśli moje pytania Was irytują. Po prostu dla mnie taki serwer NAS to nowość. Urochomiłem serwer VPN i teraz muszę na OSX dodaj dane z VPNu do konfiguracji tak?
7. Niby moja wersja może mieć dwa dyski, ale tasiemka była jedna, gniazdo na płycie głównej też jest, więc jak podłączyć drugi dysk?
Przyjrzyj się dokładnie ;)[/QUOTE]

No nie widzę ..
ascontent.fwaw3_1.fna.fbcdn.net_hphotos_xft1_v_t34.0_12_123192ec9a7edf5dd6f5f3ce4f73b1b4ed40ad.jpg