PAR2 - instalacja przez ipkg

Dyskusja w 'Oh'Linux? Software hacking' rozpoczęta przez użytkownika Nicodem, 20 Sierpień 2008.

Ładowanie...
  1. Nicodem

Nicodem Staff Contributor

Miejscowość:
    Warszawa
    Local Time:
    16:44
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    1
    Zainstalowałem dzisiaj przez ipkg SABnzbd a wraz z nim par2cmdline. Niestety odpalenie par2 wywalało następujący błąd:
    Kod (Text):
    1. [/opt/etc/init.d] # par2verify
    2. par2verify: /lib/libgcc_s.so.1: version `GCC_3.3' not found (required by /opt/lib/libstdc++.so.6)
    wywnioskowałem że mam złą wersję GCC, sprawdziłem w ipkg - jest wersja 3.4. Zainstalowałem ją (BTW: - to trwało wieki! 100% zajętości procka, 3Mb wolnej pamięci), odpaliłem par2verify i... znów nic:

Kod (Text):
    1.  
    2. [/opt/etc/init.d] # par2verify
    3. par2verify: relocation error: par2verify: symbol __aeabi_atexit, version GLIBC_2.4 not defined in file libc.so.6 with link time reference
    4.  
    Jakieś pomysły? :)

2. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    Oceny:
    +1 422 / 30 / -6
    Followers:
    23
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x71 1 GbE
    1) czemu nie instalowales SABnzbd+ z poziomu QPKG? przeciez jest gotowa paczka SABnzbd dostepna poprzez QPKG

2) Optware i jego oprogramowanie jest skompilowane na gcc_2_3_6, kiedy system qnap'a jest skompilowany na gcc_2_3_4
    a wiec do poprawnego dzialania aplikacji z Optware, nalezy wejsc na srodowisko Optware i dopiero z niego odpalac aplikacje
    dla urzadzen jednodyskowych lub konfiguracji single disk:
    Kod (Text):
    1. # chroot /share/HDA_DATA/optware
    dla konfiguracji RAID:
    Kod (Text):
    1. # chroot /share/MD0_DATA/optware
    po przejsciu na srodowisko Optware odpal aplikacje :D

3. Nicodem

Nicodem Staff Contributor

Miejscowość:
    Warszawa
    Local Time:
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    1
    Primo - nie było jej w liście paczek wyświetlającej się w panelu administracyjnym QNAPa. Dopiero potem znalazłem ją jako BETA.
    Secundo - mam 209PRO II od wczoraj. Zakup był spowodowany głównie z 2 powodów - potrzeba posiadania macierzy RAID z ważnymi danymi i... chęć przypomnienia sobie linux'a. Takiego prawdziwego - tylko z konsolą, problemami z instalacją, kompilowaniem itp. Kiedyś byłem w tym całkiem całkiem, ale to prawie 10 lat temu i teraz staram się sobie przypominać co i jak. Instalacja i gmeranie przy okazji błędów - uczy.
    Czyli wszystkie paczki zainstalowane pczez Optware (ikpg) mogą wymagać chroot'a?

4. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    Oceny:
    +1 422 / 30 / -6
    Followers:
    23
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.