Perl- pomoc dla zielonego :(

misiek2709

Nowy użytkownik
Noobie
12 Listopad 2010
1
0
1
Witam. Mam wielką prośbę i pytanie, a mianowicie czy ktoś mógł by mi powiedzieć jak stworzyć poniższe programy w perlu:

1. Wczytać imię, nazwisko, email, kwotę ze standardowego wejścia. Sprawdzić poprawność danych i wyświetlić na ekranie. Dane dopisać do pliku lista.txt. Program kończy działanie kiedy trafi na znak ")".

2. Z pliku lista.txt wczytać imię i nazwisko do tablicy. Wyświetlić zawartość tablicy.

3. Wczytać dane liczbowe z dwóch plików do dwóch tablic. Wyliczyć iloczyn skalarny tych tablic oraz dodać do siebie te tablice wektorowo. Wynik zapisać do pliku i wyświetlić na ekranie.

4. Wczytać plik lista.txt tak aby można było dopisywać przy wybranym nazwisku, nazwiskach liczbę punków i ocenę wyliczaną na podstawie liczby punków. Tak zmienioną listę zapisać w lista.txt.

Wiem że zaraz znajdzie się ktoś kto mi powie, że tu nie rozwiązuje się zadań domowych leniwy ludziom, ale to nie tak.
Nigdy nie słyszałem o czymś takim i nie potrafię w tym języku stworzyć niczego :(
Zacząłem się uczyć tego ale jak się okazuje to nie takie hop siup. :( Mój nauczyciel nie za wiele potrafi a dużo wymaga daje zadania i stwierdza że na za tydzień mają być zrobione ;( a do nauki perla daje jakieś strony po ENG a ja po angielsku ani grama :(
Potrzebuję to na wtorek i jeśli by ktoś mógł mi pomóc był bym bardzo wdzięczny :) Ja oczywiście będę zgłębiał nadal swoją wiedzę z tym językiem ale bardzo proszę o pomoc!!! Z góry dziękuję!!!