Pomoc PHP rozszerzenie intl.so QNAP TS-231 jak zainstalować

arturceglowski

Nowy użytkownik
Noobie
18 Czerwiec 2016
6
2
3
45
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam,
chcę zainstalować Magneto 2.0.7
Niestety instalacja przerywa z powodu braku rozszerzenia intl.so.

Do tej pory dodałem intl.so do usr/local/apache/modules
oraz włączyłem w php.ini extension=intl.so
Po restarcie nic się nie zmieniło instalator dalej nie widzi intl, sprawdzałem phpinfo tam również go nie ma.
Linux to moja kula u nogi, ale tutaj nie działa połowa komend które powinny pomóc w instalcji pakietu między innymi sudo.

Proszę o pomoc jako poradzić sobie z tym problemem.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.1 Build 20160601
Model serwera: QNAP TS-231
 
szukałem po procesorze, linux arm, procesor serii arm 7 i taki też plik znalazłem, ale masz rację pewny nie jestem. Znasz może źródło gdzie mogę pobrać intl.so pod tego qnapa ts-231.

Procesor to
CPU ARMv7 Processor rev 1 (v7l)
w
/mnt/ext/opt/apache/bin
jest apachectl ale nie mogę go z ssh odpalić, a bez tego ciężko napisać coś ponadto że jest to Apache
Według mnie system oparty jest o linux arm
pobrałem ten pakiet
php-intl (armv7h) | Packages | Arch Linux ARM
i nie wiem jak go prawidłowo zainstalować.
od supportu qnap otrzymałem odpowiedź - napisz sobie qpkg :) SUPER gamonie nie dodają wszystkich rozszerzeń, a teraz mam siedzieć i pisać pakiet. Ktoś wie jak to zrobić?
nie mam już na to nerwów, co nie zmienię po reboocie i tak się wpieprza to co było, QNAP to shit!
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
W pracy po pierwszej przeszkodzie tez mówisz że jest do dupy ? :>
W pracy nie wpuściłbym na rynek urządzenia które ma PHP i brakuje do niego rozszerzeń. Bo to chore... Na kartonie powinno być napisane, urządzenie dla laików- chociaż ci z kolei połowy z tego nie wykorzystają, bo nie wiedzą jak, więc filozofia QNAP jest dość dziwaczna. Sprzedaje się bo ma cenę i tyle.
 
No prosze czyli jednak masz wymagania i sie poddajesz. Duzo latwiej jest skrytykowac cos czego sie nie rozumie niz probowac to zrozumiec.

Skoro tak podchodzisz do sprawy to poszukaj sobie paczki QApache na ang forum Qnapa.

Sent from my Che2-L11 using Tapatalk
 
Ok, masz rację brakuje mi cierpliowości, szczególnie jak bez sensu utrudnia mi się życie. Normalnym torem idą przeglądałem centrum aplikacji na qnap.com oraz narzędzi i biblioteki qpkg`s. Za każdym razem wybierałem swój model nic nie znalazłem sensownego. Wziąłem się po putty za dołożenie tego co trzeba, niestety qnap przywraca się do tego co ma w plikach startowych. Napisałem do QNAPA podając model swojego urządzenia, otrzymałem odpowiedź od supportu, że mam użyc wirtualizacji, której ten QNAP nie obsługuje. Jak uświadomiłem Pana, że bzdury pisze to mi napisał, że ma sobie zrobić własne qpkg. Gdybym chiał sam robić, to bym wziął byle jaki komputer i miał to samo, jednak zachciało mi się QNAPA. Jak widzisz trochę poszukałem i podziałałem zanim tu się znalazłem, więc nie nazwałbym tego poddawaniem... Ale nie mam czasu siedzieć i szukać jakich paczek poukrywanych na stronach trochę więcej zarabiam programując. Jak kolega administrator zarobi na dom na tej pracy to pogadamy mi się to już udało. Pytanie czego nie rozumiem, tego że qnap chce żebym za nich robił, TAK tego nie rozumiem.
Jeszcze jedno, Qapache nie działa z procesorem ARM, no chyba że znów się nie znam.
 
Odpowiedź jest prosta - QNAP tworzy swoją wersję Linuxa pod mówiąc okrętnie "3 linie procesorów" ARM, nowe ARM i x86, nie jestem zdziwiony tym że pewne funkcjonalności są wycięte w stosunku do "normalnej" wersji Apache'a, która nie ma szans działać w bardzo ograniczonym środowisku (stare ARMy miał aż 512MB RAMu i nawet mniej)!

Jak kolega administrator zarobi na dom na tej pracy to pogadamy mi się to już udało.
Naprawdę ? Zapraszam do działu "Przy piwie". Zaznaczam nie mam żadnych profitów z tego, jak cała kadra z adminem na czele.

Pytanie czego nie rozumiem, tego że qnap chce żebym za nich robił, TAK tego nie rozumiem.
Dobre sobie, popatrz na to z ich strony, masz trylion userów i każdy chce jakąś paczkę, jest to nie do zrobienia. Musisz sam podziałać, poszukać w społeczności (już to zrobiłeś u Nas i u innych), jak sie podzielisz ze społecznością to fantastycznie.

Qapache nie działa z procesorem ARM, no chyba że znów się nie znam.
Jak sypnęło błędem zła architektura to zdecydowanie nie zadziała. Jaki był błąd ?
 
Może i masz rację co nie zmienia faktu, że to shit. Rozumiem takie blokowanie wobec aplikacji, natomiast kompletnie nie wiem po co zablokowali możliwość rozbudowy i konfiguracji serwerów. Przecież wystarczyło napisać komunikat robisz to na własną odpowiedzialność.

Paczka Qapache w ogóle nie chce się zainstalować, firmware krzyczy.

Dam sobie spokój, bo to się ma ni jak do kosztów pracy.

Dzięki za Twój czas, cieszę się, że jeszcze są ludzie którym się chce.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. apache czy qapache