Pomoc Pi-Hole problem z brakiem użytkownika

qbaakr

Nowy użytkownik
Noobie
23 Luty 2023
6
1
3
41
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Witam
Mam zainstalowanego pi-hole na LXC - na Debian GNU/Linux - kiedyś to ktoś pomógł mi zrobić. Najpierw debian później na to pi hole.
W związku z tym ze sieci nie są moja mocna stroną, nie chce tego ruszać bo ładnie wszytko działa.
Po update systemu nie robiłem update samego pi-hole, jednakże teraz chciałbym. I tu pojawił się problem - mianowicie:
poprzednio wchodziłem w kontener i bezproblemowo w terminalu z polecenia się aktualizował, obecnie żąda użytkownika i hasła.
Hasło posiadam ale ni cholery nie mogę znaleźć użytkownika. Do logowania Web nie potrzeba użytkownika. Doszukałem się iż standardowo jest to np nazwa urządzenia. ale próbowałem różne kombinacje i nie mogę się zalogować - ma ktoś jakiś pomysł?
Pozdrawiam
 
via web-ui potrzebne jest hasło/token bez hasła : GitHub - pi-hole/docker-pi-hole: Pi-hole in a docker container

Kod:
```
    image: pihole/pihole:latest
    pull_policy: always
    restart: always
    container_name: pihole
    # For DHCP it is recommended to remove these ports and instead add: network_mode: "host"
    mac_address: 02:42:8C:A2:9E:7E
    hostname: pihole
    tty: true
    stdin_open: true
    networks:
      - qnet-static-eth1-cce8d8
    ports:
      - "53:53/tcp"
      - "53:53/udp"
      - "67:67/udp" # Only required if you are using Pi-hole as your DHCP server
      - "80:80/tcp"
    environment:
      TZ: 'Europe/Warsaw'
      WEBPASSWORD: 'PASSWORD'
```

Ustawianie nowego hasła już z kontenera:
Bash:
pihole -a -p

Mogę zmyślać ale tam jest jakaś rotacja hasła wymuszona co ileś tygodni podajże.
 
Hmm, sprawdź użytkownika "piuser", być może instalacja wykonana na podstawie tutka dla lxc z forum globalnego. Ewentualnie spróbuj połącznia poprzez putty itp.
 
pr
Hmm, sprawdź użytkownika "piuser", być może instalacja wykonana na podstawie tutka dla lxc z forum globalnego. Ewentualnie spróbuj połącznia poprzez putty itp.
przez putty jakoś nie djae rady....
via web-ui potrzebne jest hasło/token bez hasła : GitHub - pi-hole/docker-pi-hole: Pi-hole in a docker container

Kod:
```
    image: pihole/pihole:latest
    pull_policy: always
    restart: always
    container_name: pihole
    # For DHCP it is recommended to remove these ports and instead add: network_mode: "host"
    mac_address: 02:42:8C:A2:9E:7E
    hostname: pihole
    tty: true
    stdin_open: true
    networks:
      - qnet-static-eth1-cce8d8
    ports:
      - "53:53/tcp"
      - "53:53/udp"
      - "67:67/udp" # Only required if you are using Pi-hole as your DHCP server
      - "80:80/tcp"
    environment:
      TZ: 'Europe/Warsaw'
      WEBPASSWORD: 'PASSWORD'
```

Ustawianie nowego hasła już z kontenera:
Bash:
pihole -a -p

Mogę zmyślać ale tam jest jakaś rotacja hasła wymuszona co ileś tygodni podajże.
właśnie hasełko mam i działa.. przez WEb normalnie sie loguje bez problemu... nie mam loginu :| bo nie wiem dlaczego po zmianie softa wymusił jego podanie :|
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu (6).png
    Zrzut ekranu (6).png
    290,8 KB · Wyświetleń: 6
1) po co tam chcesz wbić to raz! (generalnie nie ma większej potrzeby tam grzebać)
2) via docker
Bash:
docker exec -it pi-hole bash
 
Dobra to jest LXD to chyba ktoś inny Ci podpowie, (u mnie to jedno kliknięcie na ui "Utwórz ponownie")

Screenshot_20231204_130503.png


U mnie kontener ma nazwę "pi-hole" o Ciebie tak być nie musi.
Bash:
docker exec -it pi-hole bash
 
Bash:
lxc list
Sprawdź nazwę kontenera pi-hole zamień PI_HOLE_KONTENER

Bash:
lxc exec -t PI_HOLE_KONTENER  sh

Z tego co widać masz " Pi-Hole-1-m"
 
Bash:
lxc list
Sprawdź nazwę kontenera pi-hole zamień PI_HOLE_KONTENER

Bash:
lxc exec -t PI_HOLE_KONTENER  sh

Z tego co widać masz " Pi-Hole-1-m"
Jesteś wielki.....
Putty -> NAS, wylistować LXC i dolpiero się połączyc...

wczesniej wystarczyło wejść w konsole i tylko wklikać polecenie nie było żadnego problemu ;)
Sprawdź co się stanie gdy wybierzesz opcję "WYKONAJ" i wybierz "konsolę wykonawczą" u mnie mniej więcej tak to wygląda;
Pokaż załącznik 43942
"wykonaj" nie "zbadaj" - to mnie zmyliło i nie mogłem znaleść ale też powinno działać ;)
Podziękował Panom ;)
 
  • Lubię to
Reakcje: 3Qn
Jeżeli walisz prze ssh (putty) domyślnie leci Twoja nazwa użytkownika z urządzenia z którego się logujesz więc adres powinien być poprzedzony użytkownikiem

Bash:
ssh root@192.168.11.9

Ale musi być właczona opcja logowania remote czy tak jest nie wiem zależy od dystrybucji na jakiej stoi Twój obraz pi-hole.
Kod:
/etc/ssh/sshd_config:
    PermitRootLogin yes #enabled

Więc ja bym sobie generalnie odpuścił i wyklikiwał albo wchodził przez lxc exec po co sobie utrudniać życie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. code-server
  2. restart
  3. install cli
  4. nie moge sie zalogować