Plan zakupu TVS-472XT

kadwa2

Entry Technician
Q Associate
29 Październik 2013
48
9
8
50
QNAP
TS-219P
Ethernet
100 Mbps
Proszę poradzić czy słusznie wybieram zestaw:

QNAP TVS-472XT, do niego dokupić:
Samsung 2TB 2,5" SATA SSD 860 PRO (4 szt)
QXG-10G1T

Do tego chcę zmienić router na: MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN MikroTik RouterBOARD 4011iGS+5HacQ2HnD with Annapurna Alpine AL21400 Cortex A15 CPU (4-cores, 1.4GHz per core), 1GB RAM, 10xGbit LAN, 1xSFP+ port, built-in 5Ghz 802.11ac four chain wireless with exter
Do PC (WIN10, takie porty PCI-e x16, PCI-e x1) QXG-10G1T
Switch: QNAP QSW-M2108-2C

Tylko potrzebuję dobrać do tego kable 2 i 15 metrów na 10G.

Mocno wypadłem z nowinek i może przesadzam (to jest dość spory koszt)?
Mam obecnie TS-253A i wydaje mi się że wolno chodzi (przegrywanie, backupy). Niby trzymam tam zdjęcia, filmy i dokumenty, ale brak mu prędkości :-(
Może ktoś chętny z Wrocławia pomoże zapanować nad sprzętem i coś doradzi.

Sprzęt chciałbym mocniej wykorzystać pod VPN, uruchomić serwer pod www, uruchomić Pythona (Dijango), MySQL

Pozdrawiam
Maciej Z.
 
Mam mieszane uczucia.
1 Sprawa to ten procesor w qnapie, nie wiem czy sie smiac czy plakac. Bardzo bym chcial zobaczyc transfer danych np po SMB z predkoscia 10gbit, i z widokiem na zyzucie CPU. Dodam tylko ze ten procek co siedzi w qnapie jest ok. 6 RAZY slabszy, niz desktopowy procesor za 800zl... Nawet ten router ktory podlinkowales ma 4 rdzenie xD (ofc wiem ze nie mozna tego tak przeliczac, NO ALE)
2. Po co ci tak karta QXG-10G1T skoro qnap ma port 10gbit? Chyba ze chcesz ta karte wsadzic do PC? Osoboscie wzial bym karte sieciowa innej firmy, no ale z opisu wynika ze bedzie dzialac w PC.
3. Router jest spoko ;)
5. VPN mozesz ustawic na mikrotiku, po co chcesz to robic na qnapie? (No chyba ze chodzi o wygode, to rozumiem.)

Powiem tak, vpn, serwer www, jakies djanga, mysqele i jednoczesny transfer danych zajedzie ten procesor. Nie da on sobie rady.
Ale moze sie nie znam, poczekajmy na opinie ekspertów ;)
@pigers
:D
 
Mam taki do sprzedania ale z i5 już i 32gb ramu
 
Dziękuje za odzew.
Chyba źle wybrałem, bo albo zniechęcają albo proponują sprzedaż używanego. Widzę że nie warto kupować tych modeli, a nawet sprzętu QNAP.
 
Oczywiście że warto. A to bardzo udany model. Ja chce przejść na wersję rack temu wymiana
 
Primo... Nie słuchaj malkontenta Pawliko
Gość, który rano jak się obudzi, otwiera kajecik i losuje palcem z listy na co tutaj narzekac.
Generalnie poleca TP-Linki jeśli chodzi o routery :)
Także wiesz...
:Dumny:

QNAP TVS-472XT, do niego dokupić:
Samsung 2TB 2,5" SATA SSD 860 PRO (4 szt)
QXG-10G1T
To jest dobry zakup.

Do tego chcę zmienić router na: MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN
To jest baaardzo dobry zakup.

Mam obecnie TS-253A i wydaje mi się że wolno chodzi (przegrywanie, backupy). Niby trzymam tam zdjęcia, filmy i dokumenty, ale brak mu prędkości :-(
Może ktoś chętny z Wrocławia pomoże zapanować nad sprzętem i coś doradzi.
Wiesz co, nie wiem czy @pigers dysponuje czasem. Ale jak strzelicie jakiegos browara to się dołączam do pomocy!
 
@Silas Mariusz .. jakbym pozbierał te obiecane piwa .. to do końca 2030 - codzienie moge pic po dwa na czyjś koszt !
@kadwa2 - zły nas - tu z @Pawliko (...) się zgodze - ten router ma lepszy CPU

primo:
Mam obecnie TS-253A i wydaje mi się że wolno chodzi (przegrywanie, backupy).
CPU ma 5 lat - chyba telefon częściej wymieniasz niz NASa ?
Kiedy ostatnio wymieniłeś mu paste, przedmuchałeś go ? Rok temu chociaż ?
Nie wiem nic o Twojej infrastrukturze, co z czym się łączy ?

Generalnie temat na piwo w weekend we Wrocławiu. @Pawliko - wpadniesz ? :p
 
Może powinienem zacząć od piwa :)

Fakt, TS-253A chodzi chyba od 3 lat i nic przy nim nie robiłem :( Ale od nowości nie powalał prędkością.
Może coś robię źle, bo kupując szybszy sprzęt będę miał dalej to samo bo błąd zostanie.
Wszystko jest na użytek domowy, chciałbym jeszcze udostępnić pewne zasoby zewnętrznym komputerom dla archiwizacji danych. A ja dostęp podczas podróży.

Pozdrawiam
 
  • Wow
Reakcje: Silas Mariusz
Jakie tereny miasta okupujecie i gdzie można by browca zrobić aby godnie pogadać? Ja startowałbym z Jagodna.
 
Jeszcze powiedz że Cztery Pory Roku ?
 
Nope , druga strona drogi (ta biedry) - tam gdzie dużo hałasują ;P
 
@ Silas Mariusz - Zawsze możesz się poprawić :)

To nawet rower nie jest potrzebny, dziś do d.y pogoda, może jutro?
 
Jutro zabiegany jestem ale po 17-18 pewnie będę mieć trochę luzu :)
To jak, ustawiamy się na browca a potem do pizzuni ??
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. QXG-10G1T
  2. tvs-472xt