Pomoc Plex Media Server - brak możliwości dodania biblioteki filmowej

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
5 Kwiecień 2008
10 216
31
2 334
153
39
Nowy Sącz
forum.qnap.net.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
Witam ;)

Nie jestem zwolennikiem DLNA i strumieniowania mediów bo uważam że to największą technologiczna klapa wszech czasów. Jakby odtwarzanie po Sambie/NFS/AFP nie było wygodniejsze.
Ale trudno... Jednak kiedyś w celach testowych zainstalowałem Plex'a, który zaskoczył mnie swoją funkcjonalnością przez Web'a. Biblioteka współgrała z XBMC oraz scrapował informacje o filmach z IMDB/TMDB.
Natomiast przez przeglądarkę mogłem odtworzyć film w jakości której chciałem (transkodowanie w locie), z wybraną ścieżką dźwiękową i napisami z pliku .mkv w mojej kolekcji. Po prostu genialne rozwiązanie.

I ostatnim czasem jestem w delegacji, instaluje zdalnie Plex'a a tu nawet własnej kolekcji filmowej nie mogę dodać.

Czy ktoś wie co się stało lub jak dodać lokalną kolekcje filmów?
A może ktoś ma gdzieś na dysku instalacyjną .qpkg w wersji, która pozwala na tą funkcjonalność?

Dziękuje
 
Dobra mam...
Wcześniej instalowana wersja nie miała +
upload_2014-11-29_23-50-50.png


Efekt:
upload_2014-11-29_23-59-6.png


upload_2014-11-29_23-59-37.png
 
Mam ten sam problem że nie mogę dodać lokalnych plików,nie ma plusa,posiadam QNAP 212P czyli stad tej wersji nie mogę pobrać bo jest na x86 a ja mam arm.Pobrałem paczke ze strony plexa pod qnapa i nie widać nigdzie opcji dodania katalogu z dysku qnapa.
 
Eeee. Mi działa na domenie MyQNAPcloud oraz własnej.
Rzeczywiśćie po zewnętrznej domenie nie mogę obejrzeć nic z Plexa. "Nie masz uprawnień do dostępu tego serwera." :-(
PS.
Przyszło na myśl, aby oszukać odrobinę Plexa i włączyć standardowego VPN'a w serwerze QNAP, aby móc korzystać z usług Free w localu, czyli innym słowem Premium :)
How-To - Plex - zdalne odtwarzanie biblioteki multimedialnej
 
  • Lubię to
Reakcje: qiui
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/plex-media-server-brak-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-dodania-biblioteki-filmowej.6206/