Help Połączenie Bluetooth?

jeremi1982

Nowy użytkownik
Noobie
Jun 2, 2016
2
0
1
41
QNAP
TS-x39 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich,
chciałbym wrócić do tematu parowania urządzeń typu klawiatura czy mysz po bluetooth, czy komuś się ten zabieg udał?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0569 build 20180501
Model serwera: QNAP TS-251
 
Tak, tak, zdaje sobie z tego sprawę. Ale czy ktoś ma na to jakiś pomysł bo już próbowałem na różne sposoby sparowania przez hcitool i rfcomm i nic nie zdziałałem.
Ktokolwiek próbował?
 
Cześć, chciałbym wrócić do tematu połączenia BT dla klawiatury i myszy.

Z Listy kompatybilności QNAP: Compatibility List - QNAP
wynika, że wszystkie adaptery ((po kliknięciu w notatkę) BT są tylko do muzyki: "Only for streaming music to the paired Bluetooth devices in Music Station"

Natomiast z forum QNAPa: Bluetooth Mouse & Keyboard - QNAP NAS Community Forum wskazują, że " Explained about a hundred times in the forum already: Independent of the wireless technology (BT, or proprietary 2.4 or 5 GHz), keyboards, pointers, mice et all can only be used if these are coming with a USB dongle supporting the USB HDI Class."

Czy ktoś z Was ma z tym doświadczenie? Czy jeśli kupię adapter BT obsługujący również USB HDI Class (np.Plugable USB 2.0 Bluetooth Adapter) to sparuję klawiaturę BT z QNAPem? Czy dodatkowo trzeba coś doinstalowywać?

I pytanie drugie: Jeśli będę chciał wykorzystać klawiaturę bezprzewodową ale nie BT, to czy jakaś konfiguracja/instalacja jest potrzebna czy zadziała z "automatu"?
 

Users search this thread by keywords

  1. bluetooth adapter
  2. mysz klawiatura