Pomoc Po aktualizacji firmware DLNA nie przesyła filmów.

kadwa2

Entry Technician
Q Associate
29 Październik 2013
48
9
8
50
QNAP
TS-219P
Ethernet
100 Mbps
Witam wszystkich forumowiczów jest to mój pierwszy post. Szukałem pomocy na forum jednak nie znalazłem rozwiązania swojego problemu więc postanowiłem napisać. Proszę mi wybaczyć jak czegoś nie zamieściłem.

Wcześniej mój QNAP TS-219P po aktualizacji pracował na firmware 3.6 (jak dobrze pamiętam). Skonfigurowałem Twonky Server (wersja taka jaka była dostarczona z tym firmwarze). Skonfigurowałem Twonky Server i działało wszystko ładnie, na telewizorach Sony, na komputerach oglądałem przez DLNA filmy, zdjęcia. Działało to wszystko dobrze, do czasu gdy postanowiłem sobie polepszyć przez aktualizację firmware do 4.0.2. Skonfigurowałem sobie na nowo Twonky Server (wersja z firmware) i moja radość z aktualizacji prysła. Telewizory widziały tylko szkielet katalogów (było brak plików). Starałem się nie poddawać i zaktualizowałem Twonky Server do wersji 7.2.5-1. Poprawiło się jedynie to, że są widoczne pliki. Po wyborze zaczyna się ładować pokazuje się PLAY i ... jest czarny ekran nic więcej się nie dzieje. Wcześniej jeszcze miałem komunikat z telewizora że plik jest niedostępny mimo że go wybrałem, ale nie pamiętam co ustawiłem że teraz próbuje je otwierać.
Nie wiem czy to istotne, ale wcześniej wybierając film z dysku QNAP przy pomocy komputera wysyłałem filmy na telewizory i oglądałem wybrany film bez problemu. Teraz muszę przegrać film na dysk komputera i dopiero wtedy mogę go wysłać do telewizora i oglądać.

Zdjęcia mogę przeglądać tak jak było to wcześniej.

Nic nie robiłem oprócz aktualizacji firmware i Twonky Server do aktualnych wersji.

Proszę o pomoc.
 
Ostatnio edytowane:
A ile masz wolnego miejsca na dyskach w QNAPie ?
apuu.sh_6OAFe.png


Ja przy 5% wolnego miejsca zaczynam kasować
Jak stwierdzam że mi mało to otwieram portfel i wymieniam dyski na większe.
 
Można powiedzieć że nie zacząłem ładować: Public zajmuje 6%, reszta to wolne miejsce 1656,02 GB

O co tu chodzi, kapryśny jest ten QNAP.

Boje się że DOWNAPGRATE spowoduje tylko tyle że QNAP eksploduje.
 
Ostatnio edytowane:
Witam, mój TV SONY w ogóle nie chciał współpracować z Twonky. Miałem dokładnie takie same objawy, jak opisujesz. Po przegrzebaniu forum EN, wgrałem u siebie SERVIIO 1.1 (ostatnio updatowałem do 1.4) i od tego momentu zapomniałem o kłopotach. Zdarzają się filmy, których TV nie chce odtwarzać, ale to pojedyncze przypadki.
Bez problemu działał także serwer wbudowany od wersji (bodajże) 4.0, ale jak miałem uruchomione oba serwery, to czasami działy się cuda, więc pozostałem przy SERVIIO.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Powiem tak, zrobiłem DOWNGRADE do wersji 3.2.7 (TM 5.1.4-RC2) i wróciło wszystko do normy. Oglądam filmy na TV i mogę po otoczeniu sieciowym przegrywać pliki (czarodziejskim sposobem pojawiło się miejsce na serwerze). Boję się sprawdzać wymienione dyski, aby nie okazało się że działają poprawnie w starym firmware. Bo to bardzo rzadki przypadek aby oba dyski padły w jednym czasie.

Wnioskuję więc że są to problemy z wadliwym oprogramowaniem. Może się orientujecie w której wersji firmware i TM zepsuto prawidłową funkcjonalność ?

Nie omieszkam przetestować SERVIIO, o ile będę wgrywał nowszy firmware do QNAPa.
 
Ostatnio edytowane:
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Ja po aktualizacji odbudował em bazę multimediów i restartu sprzętu i ruszyło ale teraz polowy plików nie odtwarza tylko mówi ze format nie obsługiwany wie ktoś o co chodzi ? Wersja qts 4,1
 
Po aktualizacji tez miałem podobne problemy jaki inni.

Pomogły 2 rzeczy:

1) Poprawianie ścieżki ffmpeg:
QNAP NAS Community Forum • Login
W pliku /share/MD0_DATA/.qpkg/TwonkyMedia/cgi-bin/ffmpeg.location
trzeba zastąpić na: /mnt/ext/opt/medialibrary/bin

2) Poprawianie generowania ikonek
QNAP NAS Community Forum • Login

Plik:
Poprawiłem zawartość na:
Kod:
# generate video thumbs
#(c) 2010 by PacketVideo
exec: ffmpeg -ss $videothumbtime -i $infile -vcodec mjpeg -r 1 -vframes 1 -an -f rawvideo -y  -vf "scale=iw:ih*sar, pad=max(iw\,ih*sar):ow:(ow-iw)/2:(oh-ih)/2" -s $targetgeometry $outfile
# capabilities
from=video/*
to=image/jpeg
videothumb
synchronous

I w przeglądarce otworzyłem stronę:
Kod:
http://my_nas_ip:9000/rpc/rebuild

Potem mi wszystko działa.
 
Witam ponownie !!

Niestety problem jest dalej.
Wymieniłem dyski. Jakiś czas temu zainstalowałem jeden z nowszych systemów do mojego QNAPa ale filmy nie uruchamiały się. Zainstalowałem starszą wersje TS-219_3.2.7_Build 0526T i chodziło aż miło. Niestety jest to trochę starszy fimware. Ostatnio pojawiła się nowsza wersja i znowu to samo. Jestem bezradny w tej sytuacji. Co robię nie tak, albo co zepsuli że przestało to działać?

Proszę o pomoc.
Maciej
 
Witam;
Mi na najnowszym wszystko śmiga aż miło,mam 212P nawet pliki które mają po 35-40GB na VIERA DT50 i w kuchni na Samsung LED22 bez zająknięcia.:D
kadwa2@
Czytając o twoich problemach, to prawdopodobnie nie będę aktualizował swojego qunapa do nowszej wersji oprogramowania.
 
Witam;
Mi na najnowszym wszystko śmiga aż miło,mam 212P nawet pliki które mają po 35-40GB na VIERA DT50 i w kuchni na Samsung LED22 bez zająknięcia.

Napisałbyś chociaż o wersji firmware jaką posiadasz. Taki post to tylko zaśmieca wątek.
Moze, napisz do supportu Qnap: QNAP Helpdesk -
Może i bym się zabrał do tego, ale niestety nie jestem englishki :-(
Witaj w klubie :p
Najlepszy to 3.8.3 :
Chyba skończy się na tym że wyląduję na starej wersji systemu. Jak przetestuję ten numerek to dam znać, bo wydaje mi się że musiałem niestety instalować starszą wersję aby mi chodziło tak jak dawniej. Nie bez wad, ale przynajmniej filmy i zdjęcia można było oglądać :)

Po aktualizacji tez miałem podobne problemy jaki inni.
Pomogły 2 rzeczy:

1) Poprawianie ścieżki ffmpeg:
QNAP NAS Community Forum • Login
W pliku /share/MD0_DATA/.qpkg/TwonkyMedia/cgi-bin/ffmpeg.location
trzeba zastąpić na: /mnt/ext/opt/medialibrary/bin

2) Poprawianie generowania ikonek
QNAP NAS Community Forum • Login

Nie do końca to ogarniam, a wydaje się że to może być rozwiązanie. Czy mogę liczyć na jakieś dokładniejsze (lamerskie) wskazówki?
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
swierszcz33@

Na "najnowszym" (słowo użyte pierwszy raz) inaczej zinterpretowałem jak dodałeś, że nie będziesz aktualizował qnapa do najnowszej wersji oprogramowania.
 
Nie chce się przekomarzać ale kolega kadwa2 ma rację wpisany numer jest numerem i nim pozostanie.
A jak zaglądnę w ten post za pół roku ... to co do kosza, bo bez wartościowy? czy również będzie dotyczył najnowszego FW?
 
Może i bym się zabrał do tego, ale niestety nie jestem englishki :-(
Ja czesto uzywam google translator - napisz po polsku - najlepiej krotkie zdania, bo takie dobrze sa tlumaczone i skopiuj wklej :) i po sprawie :D.
Jesli dobry jestes w niemieckim, to niemiecki na angielski duuuzo lepiej tlumaczy.
 
Walczę jeszcze z firmware 4.1.2, Zainstalowałem: TwonkyMedia Version: 7.2.8 (jako AppCenter i wyłączając w panelu sterowania serwer mediów i DLNA). Wszystko chodzi prawie jak bym chciał aby chodziło, tylko że pojawia się czarny ekran, bez dźwięku zamiast odtwarzać film :(
Plik:
Poprawiłem zawartość na:
  • # generate video thumbs
  • #(c) 2010 by PacketVideo
  • exec: ffmpeg -ss $videothumbtime -i $infile -vcodec mjpeg -r 1 -vframes 1 -an -f rawvideo -y -vf "scale=iw:ih*sar, pad=max(iw\,ih*sar):eek:w:-(ow-iw)/2:-(oh-ih)/2" -s $targetgeometry $outfile
  • # capabilities
  • from=video/*
  • to=image/jpeg
  • videothumb
  • synchronous
I

Nie wiem co mam zrobić :(
Telnetem się połączyłem wkleiłem:
ffmpeg -ss $videothumbtime -i $infile -vcodec mjpeg -r 1 -vframes 1 -an -f rawvideo -y -vf "scale=iw:ih*sar, pad=max(iw\,ih*sar):eek:w:-(ow-iw)/2:-(oh-ih)/2" -s $targetgeometry $outfile

i wywalił mi:
Invalid duration specification for ss: -i

Na pewno robię coś źle, ale ja już wyrosłem z tego :( Proszę o pomoc, bo to chyba rozwiążę mój problem z DLNA.
Próbuję to ugryźć, tłumacze porady na angielskim forum, dokształcam się z linuksa. Dupa, nie zrobię tego sam.
Czy na prawdę trzeba być adminem aby korzystać z QNAPa. Ja to potrzebuję jako magazyn danych i DLNA. Jestem zwykłym użytkownikiem serwera plików.
jak mam wyedytować plik?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. czy warto QS wersję beta