Pomoc Po aktualizacji oprogramowania zniknęła pula iSCSI LUN

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

ksadowy

Nowy użytkownik
Noobie
22 Wrzesień 2020
2
0
1
31
QNAP
null
Ethernet
10 GbE
Witam serdecznie wszystkich. Jest to mój pierwszy post i pierwszy problem z QNAP.

Problem pojawił się po aktualizacji do wersji 4.4.3.1421. Objawia się on w postaci braku 1 z 3 puli iSCSI LUN. Nie jest ona w ogóle widoczna w panelu qts.

Sprawdziłem, czy partycja jest widoczna w samym systemie poprzez lvscan i faktycznie jest:
upload_2020-9-22_9-52-50.png


Czyli mogę domniemywać, że dane mi nie zniknęły.

Sprawdziłem również pliki iscsi_trgt.conf i iscsi_trgt.conf.last (który jak rozumiem jest backupem tego pierwszego). Faktycznie w pliku iscsi_trgt.conf brakuje wpisów dotyczących zaginionej puli. W związku z tym, czy gdybym przywrócił plik iscsi_trgt.conf.last do iscsi_trgt.conf to czy mogłoby to ruszyć? Czy istnieje jakieś istotne ryzyku dla danych poprzez taką operację?

Czy wie ktoś może dlaczego tak się wydarzyło? Czy jest to jakiś bug podczas aktualizacji, czy qnap celowo wyciął tą pulę z powodu jakiegoś błędu?

W załączniku dodałem obydwa pliki.
Z góry dziękuję za pomoc.

P.S. Zgłosiłem problem również do supportu qnapa, jedank bardzo mi zależy na czasie gdyż na tej puli stały pliki wirtualki odpowiedzialnej za serwer SQL w firmie.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.3.1421
Model serwera: QNAP TS-832XU
 

Załączniki

  • iscsi_trgt.conf
    4,5 KB · Wyświetleń: 65
  • iscsi_trgt.conf.last.txt
    4,5 KB · Wyświetleń: 59
Dziękuję. Właśnie wolałem się upewnić, że podmiana jest bezpieczna.
Na całe moje szczęście w międzyczasie skontaktował się ze mną support qnapa i zdalnie rozwiązał problem.

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Być może ktoś kiedyś spotka się z podobnym problemem i być może ten post mu pomoże.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.