Pomoc Po dodaniu nowego użytkownika i wyłączeniu admina straciłem dostęp do home/.QSync/Camera Uploads

warder

Nowy użytkownik
Noobie
6 Kwiecień 2021
8
0
1
23
QNAP
TS-411U
Ethernet
100 Mbps
Cześć! Dla bezpieczeństwa postanowiłem wyłączyć domyślne konto admina, jednak nie spodziewałem się, że będzie z tym tyle problemów.

Na nowo utworzonym użytkowniku z uprawnieniami admina nie mogę wejść do folderu, do którego od zawsze wysyłałem zdjęcia z telefonu - za pomocą Qfile Pro.

Jakby tego było mało, na starego admina nie mogę się zalogować, nawet gdy ponownie włączyłem to konto (odznaczony checkbox "Wyłącz to konto"):
1714209890434.png


a nowo utworzonym administratorem nie mogę zmienić hasła w podstawowym adminie.

Logując się jak zawsze używając konta admin i zapamiętanego hasła pojawia się cały czas komunikat: "Dane logowania są nieprawidłowe lub konto to straciło ważność":
1714209958608.png


restartowanie nic nie pomogło, konto które na chwile wyłączyłem przestało działać, a przy tym straciłem dostęp do swoich zdjęć, bo nowy użytkownik nie widzi w ogóle takich folderów (ścieżki miałem zmapowane i ustawione w skrótach szybkiego dostępu, działały do póki nie spróbowałem wyłączyć admina):
1714210057122.png


czy jest jakiś sposób, aby odzyskać dostęp do backupów z folderu home/.Qsync/Camera Uploads ?
Połączono posty:

niestety nie widzę tutaj opcji edycji, więc dodam jeszcze, że zgodnie z tutorialami na youtubie próbowałem zresetować hasło z tyłu qnapa aby zyskać dostęp do konta admin/admin, po 3 sekundach słychać 'bip', spowodowało to, że logowanie na admina wczytywało się dłużej niż zwykle, ale ostatecznie ten sam błąd:
1714213390343.png

na drugie konto admina mogę zalogować się bez problemów, jednak nie jestem w stanie ustawić mu uprawnień na Qsync.
Nie przypuszczałem nigdy, że będzie to tak problematyczne...
 
^ dzięki, w końcu udało się zalogować.

Czy jest jakaś opcja, by dodatkowy użytkownik miał dostęp do folderu z synchronizacji androidowym Qfile Pro?
Rzeczy z telefonu ładowane są do /home/.Qsync, ale z tego co widziałem jest to jakaś problematyczna ścieżka:
1714214797604.png