Podmiana TS-119 na...?!

multijumper

Nowy użytkownik
Noobie
16 Wrzesień 2009
5
0
1
56
Witam

Na początek był ponad moje ambicje ale jak to bywa apetyt rośnie w miarę jedzenia. Noszę się z zamiarem wymiany na coś szybszego / bardziej rozbudowanego. Zastanawiam się nad TS-412 ale jego osiągi w stosunku do ceny są raczej marne, plus to cztery dyski konfigurowalne w RAID.

Może znajdzie się użytkownik TS-412 i powie jak to z nim jest, a może inne propozycje ?!...warunek to minimum 2 HDD RAID0 / 1.
 
A nie lepiej na cos z procesorem Intela?
 
Tak jak napisałem, jestem otwarty na propozycje. Niestety budżet musi się zamknąć w 2k góra.

Konkretny model / modele ?!
 
Proponuję TS-239 II Pro.Można go wyrwać w necie za niecałe 2000 zł. Użytkuję go od 2 lat i śmiga aż miło.
 
To ma być nowy sprzęt czy używany? Ja się teraz zastanawiam czy nie sprzedać swojego qnapa TS-259PRO+ i wymienić na właśnie TS-119, bo szkoda żeby się marnował z jednym dyskiem 80GB :p
 
Nie, nie musi być nowy ale sprawny na 100% i bez wyraźnych oznak złego traktowania (rysy, wgniecenia, poluzowane gniazda itp.). Oczywiście gwara rozruchowa +/- 30 dni, może napisz jak byś widział wymianę o ile w/w warunki spełnia.
 
Teoretycznie jest sprawny na 99%, ten 1% to wina albo zajechanego dysku albo się coś źle zainstalowało. Qnap nie ma żadnych oznak jakiegokolwiek używania. Kupiłem go jako po recenzyjny z gwarancja.

W jakim stanie jest twój Qnap? Ile cenisz sobie za niego ?
 
Davido napisał:
Teoretycznie jest sprawny na 99%, ten 1% to wina albo zajechanego dysku albo się coś źle zainstalowało.
No akurat ten jeden % mnie martwi, może napisz w czym problem lub przeinstaluj bo taka wymiana stoi raczej pod znakiem zapytania. Co do mojego NAS'a to sprawa jest prosta, stan idealny (mogę wrzucić fotki) i w zasadzie mało używany. Przez jakiś czas służył mi jako magazyn no i testowałem na nim swoje projekty stronek. Cały komplet z papierami i wszystkim co było w środku, oczywiście oryginalny kartonik. Jest możliwość że do wymiany dołożę Samsunga HD103SJ (1TB), jeżeli zaś rozchodzi się o dopłatę to tak naprawdę nie mam pojęcia (oczywiście jak najmniej).
 
Ten jeden procent to jest ta dioda statusu która świeci jak dyski pracują a gaśnie jak przestaną pracować, przy starcie jednego dysku dioda łapie opóźnienie 1 do 40 sec ale gaśnie razem z dyskiem, przy pracy z dwoma opóźnia się gdzieś do 10 sec. Stalo się to jak zaktualizowałem oprogramowanie przez aktualizacje automatyczna, zmiana oprogramowanie nic nie daje. Znajomy w tym samym modelu ma to samo ale u niego dyski nie gasną wiec to zignorował. Mimo tego wszystko działa dobrze nie zauważyłem niczego niepokojącego.
W tej chwili kolega u którego robiłem backup tym qnapem proponuje mi 1540zł ale muszę mu dołożyć 2x dysk 80gb. W grę wchodzi wymiana albo odkupienie od ciebie 119-stki bez dysku oczywiście. Pozdrawiam