Pomoc Podpięcie dysku zewn. 3.5 pod qnap 212 po usb jaka maksymalna pojemność ?

davero

Nowy użytkownik
Noobie
29 Maj 2015
3
0
1
45
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Witam

Mam pytanie jak wielki mogę podpiąć dysk twardy w obudowie zewn. 3.5 cala pod qnapa 212 firmware 4.01 ?

Próbuje podpiąć 3tb i niestety system rozpoznaje dysk, ale nie widzi plików. (podpinając bezpośrednio pod PC wszystko OK)
Podpinając 750gb 2.5 cala wszystko jest w porządku.

z góry dziękiza pomoc
 
Jaka partycja? podstawowa? rozszerzona? jedna wiecej partycji?
dysk ma MBR? czy moze GUID gdyz dysk powuzej 2TB ?
Jaki system plikow? FAT? FAT12? FAT16? FAT32? NTFS? ext2? ext3? ext4? MFS? HFS? HFS+?
Jak widzisz jest wiele systemow plikow, a w jakim masz swoj dysk zewnetrzny podpinany pod NASa?
 
zwykły format pod windowsem ntfs, jedna partycja 3tb. Nie wiem czy ma mbr czy guid (jak to sprawdzic ?) jest to seagate baracuda 7200 (NOWY) 2x3tb mam juz zapchane w nasie i planowalem na usb podpiąć trzeci dysk.
 
Ja mam podpięty 4TB zasilany oddzielnie z gniazdka (3,5") i pracuje jak najbardziej bez zarzutu.
Tylko sam się usypia po jakimś czasie i QNAP przestaje go widzieć.
Muszę go budzić raz w tygodniu by zrobić backup :( w sumie to nie miałem czasu zacząć szukać jak to wyeliminować - przyzwyczaiłem się :Dumny:)
 
No tak obudowa zewn. 3.5 cala, więc zasilacz dedykowany. Komputer go widzi normalnie. Serwer rozpoznaje , ze jest taki dysk jak seagate podpięty pod usb, ale nie widzi danych. Oczywiście 2x3tb seagate i toshina w środku w nasie są jak najbardziej rozpoznawalne.