Pomoc: Ciągły restart TS-251A, czy awaria?

KRYBA

Nowy użytkownik
Noobie
3 Grudzień 2017
0
1
2
49
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Witam,

NAS chodził baz zarzutu tydzień. Dziś, bez żadnej wyraźnej przyczyny wydał nagle z siebie kilka piknięć... potem zamilkł. NAS podłączony jest do listwy antyprzepięciowej tak jak inne urządzenia (nie zaobserwowałem żadnego przepięcia w tym czasie). Od uruchomienia obserwowałem parametry urządzenia i wszystko (temperatury i obciążenia) mieściły się w normach. Diody wskazują, że ciągle zaczął się restartować. Zapala się zielona od zasilania potem pomarańczowa, a następnie zielone od dysków, które ruszają na chwilkę (1-2 sekundy), ale potem parkują i cała operacja zaczyna się od nowa. Wyjęcie dysków nie pomogło. Nie można się dostać do NASa ani przez LAN (Qfinder), ani przez kabel USB (QuickAccess).

Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem? Wydaje mi się, że objawy wskazują na uszkodzenie urządzenia, ale proszę o opinię kogoś kto może spotkał się z takim przypadkiem.

Z góry dziękuję za pomoc.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Mam podobnie , będę obserwował ten wątek
 
Ile lat ma ten NAS?

Wysłane z mojego GT-P5210 przy użyciu Tapatalka
 
Ile lat ma ten NAS?

Wysłane z mojego GT-P5210 przy użyciu Tapatalka

Raczej tygodni... padł 1,5 tygodnia po zakupie, jak już wszystkie dane zostały zgrane na dysk i został ostatecznie skonfigurowany do pracy. Poszedł do reklamacji do dostawcy.
 
Mój padł po dwóch latach i czterech miesiącach TS-453PRO, ale czy na pewno Pro?

Wysłane z mojego GT-P5210 przy użyciu Tapatalka