Pomoc Pomoc dla początkującego

MarioJose

Nowy użytkownik
Noobie
26 Styczeń 2020
2
0
1
44
QNAP
TS-459U
Ethernet
1 GbE
Cześć,
Swojego Qnapa kupiłem jakieś 5 lat temu i 4 lata przeleżał w piwnicy gdzie zbierał kurz.
Kupując NAS'a myślałem że jego konfiguracja będzie lekka łatwa i przyjemna i oto będę miał prosty, szybki i sprawny back up moich danych.
Jakież było moje zdziwienie gdy odpaliłem swojego Nasa po raz pierwszy. Tona jakiś niepotrzebnych, infantylnych aplikacji (Multimedia Station, music, video i inne bzdury) a nie ma tego co człowiek do pracy potrzebuje.
Generalnie przerost formy nad treścią a brakowało mi prostego skonfigurowania usługi synchronizacji folderów. Chciałem po prostu mieć back-up swojego folderu i już. Po 2 dniach tracenia czasu poddałem się. Qnapa prawie sprzedałem,... ale dałem drugą szansę...
No i znowu kiepsko. Wqrwiam się na to czarne pudełko, nic nie działa jak trzeba. Nie mogę zrobić back-up mojego służbowego gmaila bo aplikacji na to już nie ma. Nie wiem jak połączyć zdalną replikację bo mam router UPC Horizon, który podobno nie wspiera tunelowania.
A potrzebuję tak prostą rzecz jak synchronizowanie folderu PRACA z dwóch laptopów. Jeden w pracy, drugi w domu.
Ktoś pomoże?
- Potrzebuje skonfigurować VPN, zdalny dostęp spoza sieci domowej
- Konfiguracja Xopero,
- Zdalny dostęp do zawartości Qnapa.

Pozdro,
Mariusz

Obecna wersja oprogramowania systemowego:4.4.1.1216
Model serwera: QNAP TS-453 PRO (8GB)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. xopero
  2. konfiguracja dla początkującego