Pomoc HA jako wirtualna maszyna - co dalej?
Po kilku miesiącach przerwy wracam po raz kolejny z tematem uruchomienia HA na QNAPie. Ponieważ na kontenerach się nie znam, to stwierdziłem, że łatwiej będzie mi ogarnąć to wszystko jako wirtualną maszynę. Ściągnąłem obraz ova i odpaliłem - niby wszystko działa, tylko co dalej? Mam kilka pytań...- maks87
- Temat
- adres qnapa
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Smart Home: Home Assistant, Zigbee, IoT
Pomoc Wolumin widmo na qnapie ...
Witam,Walczę już nad problemem z supportem, ale długo czasu już to trwa, a rezultatu finalnego jak nie było tak nie ma...Mianowicie, czy miał ktoś problem z "woluminem widmo" i wie jak się tego pozbyć?Problem polega na tym, że jak zrestartuje qnapa, na dysku na porcie drugim wskazuje mi...- Ciangi2
- Temat
- error qnapa wolumin
- Odpowiedzi: 0
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
- L
Pomoc Straciłem dostęp do QNAPa. Pomocy
ts-h973ax z najnowszym quts mialem skonfigurowane 2 sieciowki a trzecia z nieprzypisanym adresem ip. cos poklikalem przy vswitchu tej sieciowki - i odcielo mnie od qnapa nie jestem w stsanie teraz dostac sie do niego po zadnym ip zadnej sieciowki qfinder niby go znajduje ale nie da sie zalogowac...- LZyla
- Temat
- admin hasło nadal qnapa
- Odpowiedzi: 18
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- Y
Pomoc Ciągle znikający Qnap z sieci LAN
Hej Mam problem od instalacji nowego Qnap'a TS-364 w domu (stary TS-251 padł). Zacznę od początku: Dyski ze stare (raid 1) qnapa przełożyłem do nowego. System się zainicjował i przywrócił wszystko jak miałem w starym (bomba) zero dodatkowych ustawień:) w qvr itd. Wszystko leciało swoim starym...- ymmi21
- Temat
- działa qnapa
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Predkosc sieci i HS-453DX
Witam Problem (chyba) z karta 10 GbE a szybkosc sieci pokazuje 100 Mbps Mam przelacznik/switch 1Gb Netgear GS108, w komputerze karta tez 1Gb ale transfer na Qnapa to jak dla karty 100Mb- juras
- Temat
- karta problem qnapa sieci
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Brak dostępu z sieci LAN. Dostęp jedynie z sieci Internet
Dzień dobry, Mam problem z podłączeniem się do lokalnego QNAPa poprzez podanie jego adresu IP. [TS-253A; Wersja QTS 5.0.1.2145 (2022/09/03)] Obecnie mam do niego dostęp mam jedynie z aplikacji Qmanager i to jedynie poprzez myQNAP cloud Link. Gdzie powinienem szukać przyczyny? Mój router...- wirowskm_
- Temat
- dostęp dostępu qnapa sieci
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Jestem na wyjeździe. NAS się zawiesił i nie mam z nim komunikacji.
No i stało się to, co się stać nie powinno. Jestem na wyjeździe. Łączyłem się z TS-653D przez VPN postawiony na routerze. Wszystko działało, Emby, udziały, stacja witrualna z HA. Krzyczał, że jest zagrożenie, bo nie zaktualizowane aplikacje, no to załączyłem zaktualizuj wszystkie i jak rozpoczął...- esselite
- Temat
- qnapa restart timeout
- Odpowiedzi: 18
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Stały adres IP od UPC i brak łączności przez internet
Szanowno Grupo!Posiadam QNAPa TS-253D oraz internet od UPC. Z uwagi na zmienny adres IP miałem problem z podłączeniem myQNAPcloud do sieci - brak łączności przez internet. Zmieniłem adres IP na stały i mam ten sam komunikat. Jak mogę sobie z tym poradzić ?- DejvSiep
- Temat
- adres internet porty qnapa
- Odpowiedzi: 32
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc przeniesienie licencji QVR Pro Unlimited Playback do nowego QNAPa
Witam, sprzedaję TS-251D i planuję w jego miejsce zakup TS-453D. Czy i w jaki sposób mogę przenieść zakupioną wcześniej licencję QVR Pro Unlimited Playback do nowego QNAPa.Czy przywrócenie QNAPa do ustawień fabrycznych w celu przekazania go nowemu właścicielowi rozwiąże mój problem z licencją...- dobo
- Temat
- licencje licencji qnapa
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Monitoring NVR: QVR Pro, QVR Elite, Surveillance
Pomoc konfiguracja nordvpn dla rtorrent
Witam Jak skonfigurować tylko rtorrenta żeby pobieranie było szyfrowane przez nordvpn w nasie?- guffi
- Temat
- qnapa rtorrent tylko
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Rtorrent 15
Pomoc polaczenie myqnaplcoud - openpvn - qbelt
jednej rzeczy nie rozumiem i nie potrafię tego ogarnąć w jaki sposób działa myqnapcloud - tzn jeśli nie ma sie stałego adresu ip to jakim cudem ta usługa działa i potrafi wystawić serwer na świat a openvpn i qbelt skonfigurowany działa tylko lokalnie Pewnie sobie sam odpowiadam na pytanie. Ale...- maxweber
- Temat
- adres działa jeśli qnapa
- Odpowiedzi: 43
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
- A
Pomoc TS-251D - nie startuje poprawnie
Cześć,Zakupiłem TS-251D-4G w celu pozbycia się poprzedniego rozwiązania NAS i juz na wstępie pojawił się problem (chyba mojej niewiedzy), tzn. qnap finder nie widzi w sieci rzeczonego qnapa (nie mogę więc przeprowadzić inicjalizacji), spróbowałem więc:ustawienia firewall/antyvir...- adseba
- Temat
- qnapa urządzenie
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Pytanie Qnap TS-253A
Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem forum jak i Qnapa I mam do Was pytanie czy jest możliwość zainstalowania jakiegoś oprogramowania programu zęby ograniczyć dostęp osób 3 do całej zawartości np z rodziny. A dokładniej chodzi mi o to zęby udostępnić synowi dana powierzchnie. A on nie...- Rafako126p
- Temat
- media qnapa youtube żeby
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Centrum aplikacji (App Center / QPKG)
Pomoc Samoczynny restart Qnapa
Witam wszystkim.Mam u siebie w domu od kilku lat Qnapa TS-228A, który dzisiaj mnie bardzo zaskoczył. A precyzyjnie ujmując sam się zaktualizował do wersji 5.0.0.1891 o.O Aktualizacje automatyczne miałem wyłączone (uprzedzam pytania), stąd moje wielkie zaskoczenie jak dzisiaj w nocy sam...- Shiro
- Temat
- aktualizacja miałem qnapa wersje
- Odpowiedzi: 28
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Witam mam Qnapa TS-439 PRO II + i mam kilka pytań......
Witam to jest moja pierwsza przygoda z serwerami do domu i małych firm mam tak jak w temacie Qnapa TS-439 PRO II + ....chodzi mi co i jak zaktualizować by serwer web i aplikacje PHP i MySQL działały z nowymi wersjami....- totek
- Temat
- google qnapa qnapclub serwer
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Serwer Web, PHP i MariaDB
Pomoc Łączenie PC z NAS / LAN
Cześć,Niestety nie mogę poradzić sobie z problemem podłączenia bezpośredniego NAS z PC z wykorzystaniem drugiej karty sieciowej (szybszej). Korzystałem np. z tego poradnika: Link: https://www.youtube.com/watch?v=IOVoIv_duc0Sytuacja wygląda następująco:W NAS widnieje "adapter 2" . Nadałem...- kapuan
- Temat
- karta karty qnapa youtube
- Odpowiedzi: 22
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Qufirewall
Hej. Mam problem. Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem qnapa . Chciałem zabezpieczyć sobie go i zainstalowałem qufirewall. Bawiłem się przy profilach . Miałem zaznaczony ten najbardziej szczelny i pech chciał że mi się kliknęło włącz. No i teraz nie mogę się dobić do niego qfinder go odnajduje...- Chaos
- Temat
- configuration mogę qnapa system
- Odpowiedzi: 9
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc SMB3 i SMB1 w jednej sieci
Cześć!Główny NAS to qnap. Na nim są udostępnione udziały użytkownikom. Bez AD, po prostu login i hasło. W ustawieniach min. SMB1, max. SMB3. Czemu SMB1 poniżej.W sieci są jeszcze stare NAS'y które niestety obsługują tylko SMB1 (Zyxele). Jeden z nich robi jako jedno ze miejsc tworzenia kopii...- klimu
- Temat
- problem qnapa qnapie
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc Przejście z RAID1 na dwa osobne dyski
W moim TS-453A posiadam następującą konfigurację: - dysk 1 SSD - system - dysk 2 HDD oraz dysk 3 HDD (każdy po 2TB) pracują w RAID1, wolumin statyczny - dysk 4 HDD wolumin statycznyChcę wykonać następującą operację: dysk 2 i dysk 3 zastąpić dwoma nowymi dyskami (po 4TB każdy) ale bez RAID1, po...- maks87
- Temat
- dysku qnapa raid1 wolumin
- Odpowiedzi: 0
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Pomoc Zniknęły woluminy
U mojego Ojca, który posiada QNAPA TS-231P z 2 dyskami, używa głównie do multimediów, zbiór zdjęć do których jest dostęp po sieci i dlna. W którymś momencie zgłosił mi, że stracił dostęp do dysków. Zalogowałem się na qnapa i widzę, że nie ma woluminów. Dyski pokazuje, że są w stanie dobrym, ale...- chesterros
- Temat
- color miałem qnapa woluminy
- Odpowiedzi: 22
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache